У минулому році, з метою звільнення від кримінальної відповідальності, суб’єктами господарювання столиці добровільно відшкодовано 82 млн.грн.

опубліковано 28 лют. 2012 р., 02:21 Столичний діловий портал

«Практично кожна десята кримінальна справа, яка порушується слідчими податкової міліції за фактами ухилення від сплати податків, направляється до суду для звільнення винної особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із повною сплатою спричиненої злочинними діями шкоди та фінансових санкцій», - повідомив перший заступник голови – начальник управління податкової міліції ДПС у м.Києві Ігор Усик.

Така норма у сфері оподаткування прийнята Законом України від 2 грудня 2010 року та міститься у ч.4 ст.212 Кримінального кодексу України.

Завдяки застосуванню вказаної законодавчої ініціативи, за підсумками 2011 року від кримінальної відповідальності звільнено фігурантів по 30 відповідних справах, якими відшкодовано 82 мільйона гривень.

Як приклад, у січні поточного року до суду для звільнення від кримінальної відповідальності направлено кримінальну справу стосовно службових осіб одного зі столичних підприємств з іноземними інвестиціями, які добровільно відшкодували завдані державі збитки на загальну суму близько одного мільйона гривень.

«Законодавство країни дає змогу платникам податків, які добровільно відшкодували завдані держбюджету збитки, уникнути кримінального покарання і продовжувати підприємницьку діяльність, отримуючи прибуток як для власних потреб, так і у вигляді податків для потреб держави», - зазначив керівник столичної податкової міліції Ігор Усик.

ДПС у м. Києві

Comments