У КМДА визначили першочергові заходи з упорядкування роботи МАФів та об’єктів сезонної торгівлі

опубліковано 27 черв. 2013 р., 00:29 Столичний діловий портал   [ оновлено 27 черв. 2013 р., 00:30 ]
Голова Київської міської державної адміністрації вкотре продемонстрував серйозність намірів столичної влади щодо наведення ладу у сфері організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, роботи пересувних засобів торгівлі та функціонування тимчасових споруд на території Києва.

Під час розширеного засідання Колегії КМДА Олександр Попов заявив, що керівники структурних підрозділів із питань благоустрою Шевченківської, Подільської та Святошинської районних у місті Києві державних адміністрацій за незадовільну роботу щодо демонтажу тимчасових споруд будуть звільнені. Голови ж інших райдержадміністрацій до 5 липня мають проаналізувати роботу керівників структурних підрозділів з питань благоустрою та прийняти рішення щодо їх відповідності займаним посадам. Разом із тим, Олександр Попов уже оголосив про догану заступнику голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Анатолію Багану.

За недостатній контроль за організацією сезонної дрібнороздрібної торгівлі на території Хрещатого парку будуть оголошені догани й першому заступнику голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Юрію Риженку та керівнику КП «З утримання зелених насаджень Печерського району».

Також очільник КМДА оголосив про догани першому заступнику директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища – начальнику управління контролю за благоустроєм Сергію Роменському та начальнику КП «Київблагоустрій» В’ячеславу Солошенку – за недостатній контроль за роботою районних в місті Києві держадміністрацій щодо демонтажу тимчасових споруд та недотримання графіку демонтажу МАФів.

Догану отримає й директор Департаменту економіки та інвестицій Ігор Довбань – за недостатній контроль за дотриманням виконання умов проведення інвестиційних конкурсів. Тут мова йде про утримання підземних переходів.

Разом із тим, догану отримає начальник КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко через незадовільний рівень дотримання правил торгівлі на території столичної підземки. До відповідальності буде притягнутий і його заступник, який координує цей напрямок роботи.

Олександр Попов звернувся до всіх представників правоохоронних органів із проханням оперативно реагувати при виявлені корупційних дій з боку місцевої влади. Крім того, рекомендував ГУ МВС України в м. Києві розглянути питання притягнення до дисциплінарної відповідальності керівництва РУ ГУ МВС України за недостатній контроль за виконанням правил торгівлі в столиці.

«Ми хочемо чесно й ефективно працювати, тому маємо об’єднати зусилля з усіма, хто вважає Київ рідним містом і бажає його розвитку. Сьогодні ми залучили до підготовки засідання Колегії представників засобів масової інформації, які досліджували й висвітлювали тему сезонної торгівлі та МАФів. Це дає нам можливість побачити реальну ситуацію, яка складається навколо цих об’єктів торгівлі, і, нарешті, навести лад у цій сфері. Нам необхідні рішучі дії. І рішенням Колегії ми визначили низку першочергових заходів», – зазначив Олександр Попов.

Так, відповідно до проекту рішення Колегії, очільник КМДА доручив першому заступнику Анатолію Голубченку та керівнику профільного структурного підрозділу забезпечити функціонування сезонних об’єктів торгівлі виключно у відповідності до їх адресного розміщення, передбаченого додатками до розпорядження Київської міської державної адміністрації «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році», та на які суб’єктами господарювання укладено договори про сплату пайової участі та отримано довідку про функціональне призначення ТС. При цьому Олександр Попов наголосив на необхідності звертати увагу на визначені в договорах площі об’єктів торгівлі.

До 1 липня планується припинити функціонування засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, на які суб’єктами господарювання не укладено договори про сплату пайової участі та не отримано довідок про функціональне призначення ТС. Відповідальність за виконання цього пункту покладено на першого заступника голови КМДА, керівника профільного департаменту та голів районних в місті Києві державних адміністрацій.

Крім того, до 1 серпня ПАТ «Київенерго» та іншим власникам електромереж спільно з райдержадміністраціями доручено забезпечити відключення від електропостачання тимчасових споруд, на які суб’єктами господарювання не укладено договори про сплату пайової участі та не отримано довідок про функціональне призначення ТС. Загалом, проводити роботи з відключенню від електромереж незаконно встановлених тимчасових споруд будуть постійно.

Також, відповідно до проекту рішення Колегії, планується провести інвентаризацію договорів на постачання електроенергії, укладених з власниками тимчасових споруд, відповідно до бази даних отриманих довідок про функціональне призначення ТС. У разі їх відсутності угоди будуть розірвані.

Розглянуть у КМДА й питання відновлення роботи евакуаторів з метою демонтажу автокав’ярень та пересувної несанкціонованої торгівлі.

Підбити підсумки та обговорити результати виконання зазначених заходів планують рівно через місяць.

Comments