У Києві створено конвеншн-бюро для розвитку ділового туризму

опубліковано 11 груд. 2012 р., 01:30 Столичний діловий портал   [ оновлено 11 груд. 2012 р., 01:31 ]
У Києві створили конвеншн-бюро для розвитку ділового туризму. Як повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, конвеншн-бюро (Convention Bureau) є некомерційною спеціалізованою маркетинговою компанією, яка просуватиме Київ на міжнародній арені як майданчик для проведення міжнародних конгресів, конференцій та ділових зустрічей. Бюро створене в рамках реалізації завдань Стратегії розвитку Києва до 2025 року з метою активізації розвитку столиці України як конгресно-виставкового центру та формування у місті ринку ділового туризму.

Так, за його словами Руслана Крамаренка, просування нового конгресно-виставкового майданчика на міжнародному ринку зустрічей неможливе без просування Києва.

«Це робота, яку має очолити київська влада, і тому ми підтримали ідею на старті й будемо раді, якщо до неї приєднається якомога більше однодумців. Конгресова діяльність надає потужний мультиплікативний ефект на суміжні галузі економіки за рахунок залучення до обслуговування конгресів і заходів сфери послуг», – розповів заступник голови КМДА.

«Якщо говорити про конкретні цифри для Києва, то обсяг відрахувань до бюджету міста з одного заходу складе в середньому 180 тисяч євро при його бюджеті близько 1,2 мільйона євро. У Києві зосереджена потужна наукова та професійна спільнота, яка має зв’язки з міжнародними асоціаціями. Професійні асоціації так само, як і великі корпорації, шукають можливості для проникнення на ринки, що розвиваються. Багато східноєвропейських країн скористалися цією тенденцією, щоб розвинути на своїй території напрямок бізнес-туризму. Крім того, успішний досвід проведення ЄВРО 2012 посилив позитивний імідж Києва», – додав Руслан Крамаренко.

За даними ICCA (International Congress and Convention Association), сьогодні в Україні проводиться 7 великих конгрес-заходів, що складає близько 0,1% європейського ринку конгресів. Для порівняння: у Словенії проводиться 44 заходи на рік, Румунії – 39, Латвії – 28, Росії – 48.

Коментуючи перспективи, які відкриває перед Києвом розвиток ділового туризму, Руслан Крамаренко навів такий приклад: «У Белграді конвеншн-бюро було засновано в 2007 році. На той час у столиці Сербії проводилося лише 8 конгрес-заходів, а сам Белград знаходився на 92-й сходинці європейського рейтингу Міжнародної асоціації конгресів та конференцій. А завдяки роботі бюро у 2010 році в Белграді проводилося вже 33 міжнародні заходи, а в рейтингу місто піднялося до 28 сходинки. Такий приклад додає нам впевненості в перспективі розвитку ділового туризму в Києві».

Серед завдань конвеншн-бюро – координація участі в тендерах, організація надання послуг, а також надання професійного майданчика для проведення заходів. Партнером Київської міської державної адміністрації в цьому стало ТОВ «Міжнародний виставковий центр». Згідно з підписаним меморандумом про спільну діяльність «Міжнародний виставковий центр» організовуватиме процес із залучення та створення конгресів і виставкових заходів, а міська адміністрація надаватиме всебічну підтримку та сприяння діяльності з розвитку конгрес-туризму та долучатиметься до організації інвестиційних форумів, які планується проводити щорічно.

Руслан Крамаренко також повідомив, що план розвитку ділового туризму передбачає комплекс заходів. Це і створення офіційного веб-порталу, і розробка програми розвитку столиці як бізнес-території, і набуття членства конвеншн-бюро Києва у відповідних світових професійних асоціаціях. Також передбачене створення на базі бюро потужної спільноти, куди увійдуть туристичні оператори, готельні оператори, компанії-перевізники, організації, що працюють у сфері організації конференцій та інших ділових заходів.

Comments