У Києві реалізовано проект-фіналіст конкурсу «СтратегіЯ» «Освітня хмара міста»

опубліковано 4 вер. 2012 р., 00:34 Столичний діловий портал
До нового навчального року у столиці запущено пілотний проект з освоєння хмарних технологій в освітньому процесі на базі Печерської гімназії № 75. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко. За його словами, для реалізації проекту була обрана саме ця гімназія не випадково – її учні Олександра Черненко та Владислав Орел стали фіналістами Київського конкурсу «СтратегіЯ» у номінації «Електронне місто» з проектом «Освітня хмара міста». Керівництво гімназії йде в ногу з часом і розуміє важливість інтеграції новітніх технологій у навчальний процес сучасної школи. Ця ініціатива відповідає Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Для організації єдиного інформаційного простору навчального закладу обрано «хмарний» сервіс Microsoft Office 365.

Відтепер учні та вчителі можуть користуватися корпоративним поштовим сервісом, системою обміну миттєвих повідомлень, проводити відео-конференції, онлайн роботу на одному документі та безперервно навчатися, незважаючи на можливі карантини. Вчителі будуть також активно починати використовувати OneNote в своїй роботі зі школярами і колегами для ведення цифрових портфоліо учнів, цифрових зошитів – усе це буде доступно для спільної роботи у «хмарі».

«Термін реалізації пілотного проекту – до 30 листопада 2012 року. Надалі ми розглядаємо можливість розширити проект на весь район, а потім і місто. Школярі запропонували проект, який відповідає основним тенденціям щодо ключових трендів ІТ – технології віртуалізації, соціальні мережі, автоматизоване структурування даних, «хмарні» обчислення. Це вже четвертий проект фіналістів конкурсу «СтратегіЯ», що втілено у місті. Проекти «Вільний Інтернет у Києві», «Облаштування мережі велосипедних доріжок у Києві», «Озеленення садиби ліцею» вже частково чи повністю реалізовані, найближчим часом буде запущено проект «QR-місто», – наголосив Руслан Крамаренко.

Нагадаємо, конкурс «СтратегіЯ» проводиться Київською міською державною адміністрацією спільно з фондом Олександра Кардакова «Освітні ініціативи». Перший київський конкурс молодих дослідників зібрав 220 учасників та 88 проектів.

КМДА

Comments