У Деснянській райдержадміністрації пройшла зустріч з представниками малого бізнесу щодо легалізації діяльності тимчасових споруд

опубліковано 8 лют. 2012 р., 04:11 Столичний діловий портал

Сьогодні Деснянську райдержадміністрацію відвідала начальник Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики Людмила Денисюк. Вона зустрілася з головою Деснянської райдержадміністрації Віктором Жеребнюком, керівниками структурних профільних підрозділів та управлінь Деснянської райдержадміністрації, представниками малого бізнесу району для роз’яснення основних положень рішення Київради щодо легалізації діяльності тимчасових споруд у Києві.

 

Людмила Денисюк зауважила, що з 1 січня нинішнього року розпочато перехідний період для затвердження у встановленому порядку процедури розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності. Триватиме перехідний період протягом року і закінчиться 1 січня 2013 року. Прийняття такого рішення дає можливість узгоджувати процес легалізації з власниками кіосків.

 

Протягом зазначеного перехідного періоду суб’єкти господарювання зможуть розташовувати торговельні споруди на підставі договору про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд (малих архітектурних форм). Так, депутати затвердили коефіцієнти використання тимчасових споруд для розрахунку розміру пайової участі за визначеною схемою. Зокрема, пільги на сплату пайової участі не торкнуться тих підприємців, які торгують тютюновими виробами, алкоголем тощо – для них встановлені суворі обмеження на розташування.

 

– Ми прагнемо впорядкувати розміщення тимчасових торговельних споруд і прибрати їх з тих територій, де вони заважають життєдіяльності міста. Перш за все, це – входи-виходи у метро, об’єкти загального користування. У порівнянні з кіосками преси, збори у бюджет міста за розповсюдження підакцизних товарів будуть більшими приблизно у 50 разів. Найнижчий коефіцієнт передбачений для кіосків преси, – додала Людмила Денисюк.

 

Також Людмила Денисюк додала, що міська влада свідомо пішла на те, щоб майже звільнити легалізовані кіоски преси від сплати додаткових зборів. Вони сплачуватимуть від 200 до 600 грн. на рік. Таким чином, Київ захистить права підприємців – розповсюджувачів преси, що створить умови для подальшого розвитку друкованих ЗМІ у столиці.

 

– Це рішення прийнято Олександром Поповим спільно з представниками “Союздруку”, членами громадських об’єднань, адже захист прав розповсюджувачів преси – це європейський стандарт розвитку засобів масової інформації та збереження свободи слова, – сказала начальник Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики.

 

Важливим є і той факт, що столична влада ініціювала такі зміни разом з представниками бізнесу. Це говорить про те, що і місто, і самі підприємці зацікавлені у вирішенні цієї затяжної проблеми.

Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація

 

Comments