У Держпідприємництві погодили Загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні

опубліковано 29 квіт. 2013 р., 23:47 Столичний діловий портал
Прийняття такої програми дозволить підвищити ефективність функціонування товарних ринків в Україні, позитивно вплине на державний захист конкуренції та удосконалить механізми державного впливу на ринкову економіку.

Голова Держпідприємництва погодив без зауважень законопроект «Про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні на 2014-2024 роки». Документ розроблений Антимонопольним комітетом на виконання Нацплану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Як пояснює розробник, з 2004 року в Україні немає програмного документу, який визначав би основні напрями реалізації політики у сфері розвитку та захисту конкуренції і обмеження монополізму на загальнодержавному рівні.

Очікується, що реалізація Програми дозволить мінімізувати нерівність умов конкурування, сприятиме інтенсивнішому вступу нових суб’єктів господарювання на товарні ринки України, гармонізує національну систему захисту конкуренції з європейськими та світовими принципами і стандартами. Прогнозується зменшення також втрат споживачів, підприємців і суспільства в цілому, що виникають унаслідок неправомірного обмеження конкуренції, зловживання ринковою владою, недобросовісної конкуренції та неефективного державного регулювання товарних ринків.

Comments