У Держпідприємництві обговорили ліцензування діяльності з проведення фумігації об’єктів регулювання

опубліковано 25 лют. 2013 р., 23:28 Столичний діловий портал   [ оновлено 25 лют. 2013 р., 23:33 ]
25 лютого 2013 року в Держпідприємництві відбулася нарада з питань ліцензування діяльності з проведення фумігації об’єктів регулювання та узгодження нормативно-правових актів, що регулюють поводження з отруйними речовинами.

Зокрема, під час заходу представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та експерти обговорили законопроект „ Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування окремих видів господарської діяльності”, який спрямований на попередження безконтрольного поширення та застосування на ринку України небезпечних високотоксичних фумігантів.

Документ передбачає такий вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, як «проведення фумігації об’єктів регулювання, визначених Законом України «Про карантин рослин», які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони” замінити на «проведення фумігації  об’єктів регулювання та/або об’єктів, визначених Законом України «Про карантин рослин».

Прийняття даного законопроекту надасть можливість суб’єктам господарювання професійно здійснювати ліцензований вид господарської діяльності – фумігацію не тільки об’єктів регулювання, визначених Законом України «Про карантин рослин», які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони, а й в інших випадках.

Крім того, під час наради Держпідприємництвом підтверджено позицію щодо необхідності скасування постанови КМУ від 20.06.1995 № 440 «Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізації отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів» та наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 30.07.2002  № 294 «Про затвердження Інструкції про розгляд заявок та надання дозволів на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів», положення яких суперечать актам вищої юридичної сили.

За результатами здійсненого Держпідприємництвом аналізу законодавства, що регулює питання поводження з отруйними речовинами з’ясовано невідповідність актів вимогам Законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та «Про адміністративні послуги», про що, Держпідприємництво поінформував Кабінет Міністрів України з пропозиціями щодо врегулювання.

Зокрема, немає законодавчих підстав щодо необхідності видачі дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізації отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів Мінприроди України.

Повноваження Мінприроди щодо видачі вказаного дозволу визначено постановою Кабінету Міністрів України, що суперечить Закону про дозвільну систему. 

Також жодним законодавчим актом не визначено терміну «отруйні речовини», що, у свою чергу, призводить до неоднозначного тлумачення даного поняття та відсутності правових підстав щодо затвердження КМУ Переліку отруйних речовин.

Кабінет Міністрів України доручив Мінприроди та Держпідприємництву спільно розглянути вказане проблемне питання і внести узгоджені рішення Уряду.

Comments