Швидкісний трамвай на Троєщині запрацює цього тижня

опубліковано 23 жовт. 2012 р., 01:39 Столичний діловий портал

До 1 листопада перевозити пасажирів тут будуть безкоштовно

Роботи з облаштування станцій швидкісного трамвая на житловому масиві Троєщина йдуть повним ходом. Наразі тут закінчують останні приготування — встановлюють турнікети та проводять обкатування колій. Лінією швидкісного будуть курсувати десять потягів київського виробництва — “Каштан”. Днями голова КМДА Олександр Попов ознайомився з ходом реконструкції та добудови лінії “швидкого метро” та проїхав на новенькому трамваї до станції “Троєщина-2”. На ній незабаром мешканці двох столичних районів зможуть робити пересадку на кільцеву електричку, щоб дістатися правого берега столиці.

За словами голови КМДА, відкриття лінії швидкісного трамвая дозволить значно покращити транспортне сполучення для мешканців Троєщини. “Трамвай зможе перевозити за годину 15 тисяч людей, а це суттєво поліпшить транспортне сполучення для мешканців лівобережних районів міста. Думаю, цей трамвай як тимчасовий проект має задовольнити потреби киян. Звісно, ми активізуємо свою діяльність з будівництва метро, але навіть після його побудови трамвай залишиться зручним додатком до транспортної інфраструктури Лівобережжя”,— розповів “Хрещатику” Олександр Попов.

Зазначимо, що під час реконструкції та добудови трамвайної лінії на Троєщині було відновлено 5 існуючих та облаштовано 2 нові станції. Також побудовано естакаду та відрізок колії від просп. Генерала Ватутіна до залізничної станції, встановлено контактну мережу та зовнішне освітлення. На ділянці від вул. Милославської до просп. Ватутіна фахівці реконструювали та звели 4 посадочні платформи з навісами, павільйонами для кас та охорони. У планах — облаштувати також наземні пішохідні переходи.

Дістатись до кільцевої електрички мешканці Троєщини зможуть двома маршрутами. Власне, швидкісним трамваєм № 4, який рухатиметься від станції “Милославська” до залізничної платформи “Троєщина-2”, та трамваєм № 5, який підвозитиме пасажирів до кільцевої електрички з вулиці Сабурова. Передбачено, що лініями курсуватиме 15 трамваїв: на маршруті № 4 — 10 односкладових потягів “Каштан” та на маршруті № 5 — 5 двоскладових вагонів після капітального ремонту. Інтервал руху складатиме 4 та 12 хвилин відповідно.


Для зручності пасажирів до зупинок трамвая підведуть і маршрути громадського транспорту. А також запустять новий експрес-маршрут тролейбуса № 28, який курсуватиме від станції “Генерала Ватутіна” через Петрівку до залізничної станції “Зеніт”.

Під час огляду оновленої лінії гендиректор КП “Київпастранс” Микола Ламбуцький презентував нову систему оплати проїзду на цій ділянці. Так, пасажири матимуть змогу придбати комбінований квиток “трамвай — міська електричка” або “трамвай — тролейбус”, вартість якого складатиме 2 гривні. Окрім того, лінія швидкісного трамвая обладнана сучасними турнікетами, які мають систему захисту від повторного використання квитків. При вдалій експлуатації таку систему планують поширити на все місто.

На повну потужність трамвайна лінія запрацює з шостої ранку 25 жовтня. Задля популяризації нового транспортного маршруту впродовж тижня пасажирів перевозитимуть безкоштовно.


Джерело: газета "Хрещатик"

Comments