Створення фондів з підтримки малого та середнього бізнесу дозволить створити 26 тисяч нових робочих місць

опубліковано 19 вер. 2012 р., 02:21 Столичний діловий портал
Створення в усіх регіонах України фондів з підтримки малого і середнього бізнесу дозволить протягом 4-5 років створити близько 26 тисяч нових робочих місць і значно скоротити рівень безробіття.

Про це заявив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ у вівторок і Чернівцях під час презентації перших шести проектів, які отримали фінансування на розвиток від Інвестиційного фонду «Буковина».

«Якщо фонди з розвитку малого і середнього бізнесу будуть створені в усіх областях України, ми зможемо створити 26 тисяч нових робочих місць. Ми очікуємо, що такі фонди вже на першому етапі своєї роботи зможуть виділити для підприємців-початківців 120-150 млн. грн.», – сказав Дмитро Фірташ.

Голова Федерації роботодавців України зауважив, що 26 тисяч нових робочих місць зможуть створити 7-8 великих підприємств, вартість будівництва яких буде коштувати десятки мільярдів гривень. Вартість створення одного робочого місця в малому ті середньому бізнесі складе близько 4,5 тисяч гривень, а на великих підприємствах створення одного робочому місця буде коштувати 200-300 тисяч гривень, зазначив Голова ФРУ.

Дмитро Фірташ звернув увагу, що в європейських країнах головну роль в створенні нових робочих місць відіграє малий та середній бізнес. «В Європі завдяки розвитку інфраструктури за підтримки підприємництва протягом останнього десятиліття 80% робочих місць були створені малим і середнім бізнесом. Розвиток підприємництва, малого и середнього бізнесу – головне завдання для України, якщо ми дійсно прагнемо скоротити рівень безробіття», – сказав Дмитро Фірташ.

Голова ФРУ наголосив, що фонди з підтримки малого і середнього підприємництва мають бути створені в кожній області України. «І бізнесмени, і влада краще знають можливості свого регіону, особливості ринку своєї області», – сказав Дмитро Фірташ.

За його словами, сьогодні ідею створенні фонду в своїй області обговорюють роботодавці з десяти областей. «Десять днів тому на інвестиційному форумі в Харкові я запропонував харківським бізнесменам створити інвестиційний фонд. Протягом декількох годин для фонду було зібрано 5 мільйонів гривень. Якщо ми втримаємо такий темп, то за рік-півтора фонди з’являться в усіх областях. Ми продемонструємо всій країні, що маючи невеликі кошти, можна дати поштовх для розвитку малого бізнесу», – сказав Дмитро Фірташ.

Голова ФРУ зазначив, що розвиток малого і середнього бізнесу дає можливість розвивати внутрішній ринок і економіку країни. «Сьогодні економіка України залежить від 300 великих компаній. Вони формують 85% ВВП країни, малий і середній бізнес дає лише 15% ВВП України. В європейських країнах частка малого підприємництва перевищує 40-50%. Наше завдання – збільшити частку малого і середнього бізнесу в економіці України до 40%», – зазначив Дмитро Фірташ.

Довідка. Інвестиційний фонд «Буковина» створений за ініціативою Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа. Інвесторами фонду виступили Дмитро Фірташ і четверо чернівецьких бізнесменів: генеральний директор, голова правління компанії «Трембіта» Стелла Станкевич, президент компанії «Техно Плюс» В’ячеслав Добровольський, генеральний директор Чернівецького машзаводу Віктор Сідляр і генеральний директор компанії «Родничок» Іван Семенюк. Сума фонду складає 8 млн. грн.

Протягом трьох місяців з початку роботи фонд отримав 76 заявок на фінансування проектів.

Comments