Стратегії ЄС для Дунайського регіону – шанс для українського бізнесу

опубліковано 8 груд. 2012 р., 00:26 Столичний діловий портал   [ оновлено 8 груд. 2012 р., 00:26 ]
26-29 листопада 2012 року у м. Регенсбург (ФРН) Держпідприємництво взяло участь у Першому щорічному форумі щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Захід відкривав Комісар Європейської Комісії з питань регіональної політики Йоханнес Хан. Після офіційного відкриття відбулася  жива дискусія між учасниками та гостями Форуму.

Стратегія охоплює 14 держав, територією яких тече Дунай. Це - як члени ЄС, так і сусіди Євросоюзу, зокрема, і Україна. Головним завданням стратегії є координація проектів у галузі транспорту, туризму, інфраструктури та охорони довкілля, що їх фінансують з бюджету Євросоюзу та підприємництва. Співробітництво, спрямоване на зміцнення позицій регіону, вже почалося насамперед за рахунок проведеної ЄС політики зближення й міждержавної програми за назвою "Південно-східна Європа».

Приємно відмітити, що на зазначений Форум було запрошено і представника Держпідприємництва України.

Заступник Голови Служби Олег Шейко особливу увагу приділив  участі у Робочій групі «Інновації для успішних підприємств Дунайського регіону», на якій обговорювали шляхи підтримки малого та середнього бізнесу у Дунайському регіоні. Опрацьовувалися питання інноваційного розвитку таких підприємств з метою підвищення їх конкурентоспроможні в Європі та на світових ринках; обговорювалися необхідні кроки щодо створення сприятливих умов для отримання прибутку та покращення соціального рівня життя; можливі шляхи досягнення економічного росту, особливо завдяки інноваційній складовій та підтримці МСП з боку держави. Піднімалося питання співробітництва академічних та наукових Центрів передачі технологій у Дунайському регіоні, покращення зв'язків між науковими колами та приватним виробничим сектором.

Під час виступу Канцлер ФРН Ангела Меркель підтримала напрацювання учасників Форуму, окреслила бачення лідерів Євросоюзу щодо розвитку та механізмів підтримки таких об’єднуючих регіональних програм, їх інтеграцію у Стратегію Європа-2020.

Держпідприємництво України вважає, що досягнуті на Форумі домовленості позитивно відобразяться на розвитку малого та середнього підприємництва в Україні у найближчий час.

Користуючись нагодою, Олег Шейко також провів двосторонню зустріч із начальником департаменту Міністерства підприємництва і ремесел Республіки Хорватія пані Драгікой Караіч. Акценти були зроблені на перспективі співробітництва між Україною та Хорватією у сфері розвитку МСП, а саме участь України у проектах SEECEL (South East European Center for Entrepreneurial Learning) в рамках реалізації  Стратегії Європейського Союзу для країн Дунайського Регіону.

Докладнішу інформацію про роботу Форуму можна знайти на сайті www.danube-region.eu  .


Comments