Столичні «спрощенці» поповнили бюджет на 533 мільйони гривень

опубліковано 15 лист. 2012 р., 02:25 Столичний діловий портал   [ оновлено 15 лист. 2012 р., 02:25 ]
Про це повідомила Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова.

За словами керівника столичного податкового відомства з початку року суб’єкти господарської діяльності міста Києва, які перебувають на спрощеній системі оподаткування перерахували рекордну суму єдиного податку. Так за 10 місяців поточного року фізичні особи-підприємці сплатили понад 363 мільйони гривень, що майже в чотири рази більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року, юридичні особи – більш ніж 170 мільйонів гривень єдиного податку (у 1,5 рази, або на 53 мільйони гривень більше).

«Спрощена система оподаткування є досить комфортною для представників малого та середнього бізнесу. Особливо спрощена система є зручною для приватних підприємців. На початок жовтня поточного року у Києві другу та третю групи спрощеної системи оподаткування обрали для себе 78 843 приватних підприємців, що складає понад 90 відсотків всіх фізосіб-«спрощенців» столиці. Лише протягом вересня 2012 року на єдиному податку вирішили працювати 864 фізичних особи-підприємця, а з початку року спрощену систему оподаткування обрали 6175 таких новостворених підприємців», – зауважила Ірина Носачова.

Наразі у Києві понад 82 тисячі фізичних осіб та більш ніж 16 тисяч юридичних осіб перебувають на єдиному податку. Нагадаємо, за ініціативи податкової служби додатково введено п’яту та шосту групи платників єдиного податку, яка також підійде представникам середнього бізнесу. В п’ятій групі фізособи-підприємці можуть наймати до 20 працівників, а обсяг доходу суттєво збільшено – до 20 мільйонів гривень. У шостій групі для юридичних осіб діє обмеження щодо 50 найманих працівників та 20 мільйонів гривень обсягу річного доходу.
Comments