Столичні підприємства задекларували понад 285 тисяч кв. м. житлової нерухомості, яка підлягає оподаткуванню «новим» податком

опубліковано 28 бер. 2013 р., 00:58 Столичний діловий портал   [ оновлено 28 бер. 2013 р., 00:59 ]

Від початку року, власники об’єктів житлової нерухомості стали платниками нового податку – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачується як фізичними так і юридичними особами, у тому числі й нерезидентами.

Слід зазначити, що платники вказаного податку – юридичні особи самостійно обчислюють базу оподаткування об’єктів житлової нерухомості та подають до 1 лютого декларацію до органу податкової служби за місцезнаходженням вказаної нерухомості. Так, у Києві 518 підприємств подали відповідні декларації в яких задекларували 285,4 тисячі квадратних метрів загальної площі об’єктів оподаткування, сума до сплати за деклараціями у першому кварталі поточного року склала 2,5 мільйона гривен. 

Важливо, що у такій декларації річна сума податку розбивається рівними частками поквартально. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

Нагадаємо, законодавством передбачено наступні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

– У разі, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, але не більше 240 кв. метрів, то сплачується податок у розмірі 1 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року. Це ж стосується і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів.

– Якщо ж площа квартири перевищує 240 кв. метрів, а житлового будинку – 500 кв. метрів, то податок на нерухомість буде складати 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати.

ДПС у м.Києві

Comments