Інформація про ситуацію на ринку праці та діяльність служби зайнятості м. Києва у січні-лютому 2012 року

опубліковано 21 бер. 2012 р., 00:10 Столичний діловий портал   [ оновлено 21 бер. 2012 р., 00:13 ]

Сприяння зайнятості населення столиці у поточному році відбувається відповідно до Київської міської програми «Зайнятість населення на 2009 – 2012 роки».

Ситуація на ринку праці столиці характеризується поступовим зростанням зайнятості населення (від 64,1% до 64,8%), цей показник залишається найвищим в державі (для порівняння по Україні – 59,5%). Обсяги безробіття, розраховані за методологією Міжнародної Організації Праці, мають тенденцію до зменшення (від 5,5% до 5,4%), це найнижчий показник серед регіонів України (в середньому по державі – 7,8%).

Відповідно до моніторингу створення робочих місць, який Київський міський центр зайнятості здійснює в столиці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №512 від 12.04.06 р., у січні-лютому 2012 року в м. Києві введено в дію 17,6 тис. робочих місць, що в 1,5 рази більше в порівнянні з січнем-лютим 2011 року. Зокрема, для працівників у юридичних осіб – 12,6 тис. од., для працівників у фізичних осіб – підприємців – 3,2 тис. од., для фізичних осіб – підприємців – близько 1,8 тис. од., для самозайнятих осіб платників податку з доходів фізичних осіб – 0,1 тис. осіб.

Київським міським центром зайнятості здійснюється моніторинг обсягів вивільнення працівників з підприємств, організацій та установ міста. У поточному році наступив термін вивільнення у 11,5 тис. працівників, з них фактично вивільнено 2,9 тис. осіб.

У поточному році перебували на обліку в службі зайнятості м. Києва 10,7 тис. незайнятих громадян, з них мали статус безробітного – 9,0 тис. осіб. 

Протягом січня-лютого поточного року в загальноміській базі даних служби зайнятості шукаючим роботу пропонувалось 19,8 тис. вакансій (вільних робочих місць).

Серед вакансій, які були заявлені роботодавцями до районних у м. Києві центрів зайнятості 17% з мінімальною заробітною платою, 76% із заробітною платою нижче середньої по м. Києву (у січні середня заробітна плата у м. Києві – 4147,89 грн.). І лише 7% вакансій у базі даних Київського міського центру зайнятості із заробітною платою, яка перевищує середню по місту.

Станом на 01.03.2012 року в загальноміській базі даних налічувалось 11,1 тис. вакансій та вільних робочих місць.

На кожну особу, яка шукала роботу на кінець лютого в столиці в середньому припадала 1 вакансія. На кожного робітника – 4 вільних робочих місць, особу без професії – 7 од., на 1-го службовця – 1 вакансія.

Протягом січня-лютого 2012 року працевлаштувалися за направленням міської служби зайнятості  1,4 тис. незайнятих громадян.

Зокрема, працевлаштовано шляхом надання дотацій роботодавцям 78 осіб, шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю – 40 осіб.

З початку 2012 року проходили професійне навчання за допомогою служби зайнятості м. Києва 1,8 тис. осіб або 19,5% безробітних (для порівняння по Україні – 8,8%).

Фахівцями столичної служби зайнятості проводиться робота серед підприємств по укладанню договорів та проведенню оплачуваних громадських робіт, і в першу чергу тих, які мають суспільно-корисну спрямованість. В результаті проведеної роботи укладено 0,1 тис. договорів на 2,0 тис. робочих місць на підприємствах галузей торгівлі та громадського харчування, промисловості, об’єктах соціальної сфери тощо. У січні-лютому 2012 року 0,4 тис. осіб брали участь в оплачуваних громадських роботах, що в 2,1 рази більше, ніж за 2 місяці 2011 року.

Значна увага надається профорієнтаційній роботі з населенням. Всього протягом січня-лютого поточного року профорієнтаційні послуги отримали 13,7 тис. осіб, з них 8,4 тис. незайнятих громадян.

Службою зайнятості столиці широко висвітлюється інформація про послуги, які надає столична служба зайнятості, ситуацію на ринку праці, законодавство про зайнятість в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Міською службою зайнятості у поточному році було проведено 2 прес-конференції для представників ЗМІ, вийшло в ефір 6 сюжетів на телеканалах «1+1», Перший національний телеканал України, «УТ-1», «УТР»; надруковано 7 статей в газетах «Хрещатик», «Сегодня», «Голос України», «День», «Робота від роботодавців», «Комсомольская правда»; 101 розміщення на Інтернет ресурсах www.unian.net, www.fraza.ua, www.news.meta.ua, www.day.kiev.ua тощо.

На 01.03.2012 року продовжувався пошук роботи для 7,6 тис. незайнятих громадян, з яких 7,2 тис. мають статус безробітного.

Comments