Стокгольмські спеціалісти навчатимуть київських екологічному веденню господарства, а київські стокгольмських – швидкому будівництву

опубліковано 26 вер. 2012 р., 08:15 Столичний діловий портал
Мер Стокгольму Стен Нордін наголосив на необхідності поглиблення стосунків між столицями України та Швеції. Під час офіційного ланчу на честь делегації із Києва він підкреслив, що швецька сторона зацікавлена в співпраці з Києвом не лише в туристичній галузі, а й в інших сферах міського господарства.

Зокрема, керівники двох міст обговорили перспективи співпраці Києва та Стокгольму в економічній, культурній, житлово-комунальній, туристичній, екологічній, енергетичній та науковій галузях.

Серед іншого домовилися про проведення спільного рок- та екстрим-фестивалю, обмін досвідом в енергозбереженні, будівництві доступного житла, освіті, управлінській системі та інформаційній політиці. Києву цікаво вивчити та запровадити у себе методи екологічного ведення господарства, напрацювання шведських сміттєпереробних компаній. Натомість шведи виявили бажання навчитися у київських спеціалістів будувати швидко. Мовляв – уся Європа шокована темпами, з якими вдалося, попри скептичні прогнози експертів, належно підготувати Київ до фіналу чемпіонату Європи.

Мер Стокгольму висловив сподівання вже найближчим часом відвідати Київ особисто та приступили до реалізації спільних проектів.

У свою чергу, під час візиту до Стокгольму, голова КМДА оглянув екологічно чистий район Хаммарбю, що виріс на місці колишньої промзони. Нині тут застосовують найсучасніші технології сортування, утилізації та вторинної переробки побутових відходів. Олександр Попов також ознайомився із досвідом шведської столиці у перебудові старих кварталів. Зокрема, побував у районі Йєрва, де запроваджено прогресивні енергоощадні технології.

Очільник КМДА зауважив, що спільний обмін досвідом піде на користь Києву та Стокгольму. Особливо враховуючи теплі стосунки, що склалися між українцями та шведами.

«Я щиро вдячний за спільні позитивні спогади українців та шведів, які подарувало нам ЄВРО 2012. Попри свою рекордну чисельність, гості зі Швеції виявилися дуже вихованими, доброзичливими і приємними. Нам разом вдалося встановити одразу кілька спільних рекордів: найбільш відвідувана фан-зона, найчисельніший кемпінг. Однак, на мою думку, найбільше досягнення – це щире спілкування між нашими народами. Мешканці наших міст започаткувати справжню народну дипломатію, яка, безумовно, матиме чудові перспективи продовження на міждержавному рівні», – наголосив Олександр Попов під час зустрічі з мером Стокгольму.

КМДА

Comments