Спрощене оподаткування надасть сприятливі умови малому бізнесу

опубліковано 25 січ. 2012 р., 01:26 Столичний діловий портал   [ оновлено 25 січ. 2012 р., 01:28 ]
Спрощене оподаткування надасть сприятливі умови малому бізнесу- йшлося   на податковому семінарі про особливості застосування єдиного податку 

Тільки обізнаний платник податків може грамотно та вчасно виконувати податкові зобов’язання. Тож, завдяки регулярним зустрічам столичних податківців із суб’єктами господарювання вирішуються нагальні питання щодо вдосконалення чинного законодавства, механізми адміністрування податків і зборів та забезпечується зворотний зв’язок податкових органів з бізнесом.

Спрощена система оподаткування має стимулювати діяльність суб’єктів малого підприємництва на етапі започаткування власного бізнесу, встановлювати прості та прозорі правила оподаткування, визначення бази оподаткування й мінімізації процедур обліку та звітності. Саме з цією метою  20 січня 2012 року 302  "спрощенці" фізичні та юридичні особи зустрілися з податківцями ДПА у м. Києві на семінарі.

Відкриваючи семінар, в.о. начальника управління масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у м. Києві Тетяна Федорова наголосила на тому, що ухвалені зміни до Податкового кодексу нададуть можливість й надалі успішно працювати підприємцям, що здійснюють діяльність на єдиному податку.

З метою  роз’яснення спрощеної системи оподаткування  у семінарі взяли участь начальник відділу адміністрування податків самозайнятих осіб, іноземних громадян та осіб без громадянства Віктор Левченко, начальник консультаційного відділу ДПА у м. Києві Алла Ліщименко та заступник начальника відділу спеціальних режимів оподаткування ДПІ у Шевченківському районі м. Києва Володимир Обметиця.

У центрі уваги учасників зустрічі було те, що змінами не передбачено збільшення розміру ставки єдиного податку за кожного найманого працівника, запроваджено диференційований підхід до класифікації малого бізнесу відповідно до річного обороту, можливість реєстрації "спрощенців" як платників ПДВ, що дозволить створити рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування. Крім того, розглядалися питання ведення обліку платниками єдиного податку, складання звітності тощо.           

ДПА у м. Києві здійснює повне та якісне інформування платників податків про стан вирішення актуальних та проблемних питань. У цьому їй допомагають єдине офіційне видання ДПС України журнал «Вісник податкової служби України» та  газета «Все про бухгалтерський облік», представники яких також взяли участь у семінарі.

Завершальна частина семінару відбулась у форматі конкретних запитань, відповідей та активної дискусії з учасниками семінару. Суб’єктам господарювання було запропоновано заповнити анкети, щодо дослідження громадської думки щодо офіційного веб-сайту ДПА у м. Києві, про вивчення громадської думки з питань оцінки діяльності органів ДПС України. 

Відповіді на найактуальніші запитання будуть розміщені в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті ДПА у м. Києві (www.kyivsta.gov.ua) та на сторінках тижневика „Податковий, банківський, митний Консультант”.

 

 
Comments