Ще один оператор реклами на транспорті платитиме місту за новими тарифами

опубліковано 19 черв. 2013 р., 01:08 Столичний діловий портал
18 червня 2013 року Вищий господарський суд України відмовив компанії-оператору реклами у задоволенні касаційної скарги щодо встановлення тарифів на розміщення реклами в метро. Про це повідомив заступник голови КМДА – керівник апарату Олександр Пузанов.

Він пояснив, що ВГСУ залишив в силі рішення апеляційної інстанції, яка внесла зміни до договору між оператором і КП «Київський метрополітен», та зобов’язала компанію сплачувати місту за використання майна метрополітену для розміщення реклами за діючими тарифами.

Як нагадав Олександр Пузанов, 25 квітня 2013 року ВГСУ прийняв аналогічне рішення щодо іншого оператора реклами на транспорті.

У квітні, березні та лютому скарги Київської міської державної адміністрації та КП «Київський метрополітен» до компаній-операторів реклами на транспорті задовольнив Київський апеляційний господарській суд.

«Результатом виконання цих судових рішень стануть більше 740 тисяч гривень додаткових щомісячних надходження до бюджету міста, які Київ раніше недоотримував. За весь термін дії договорів сума перевищить 44 мільйони гривень», – повідомив Олександр Пузанов.

Він додав, що суди з операторами реклами на транспорті триватимуть, оскільки київській владі доводиться оскаржувати кожен із неправомірно укладених договорів.

Керівництво транспортних підприємств у 2007-2008 роках уклало з операторами договори на дуже довгі терміни – на 17, а то й на 27 років. Окремими пунктами ці договори передбачають неможливість підвищення тарифів для операторів, що їх підписали. Олександр Пузанов додав, що місто оскаржує невигідні угоди в судах і вимагає, зокрема, скасування пунктів, відповідно до яких тарифи підвищувати неможливо.

Як повідомлялося, з вересня 2012 року в столиці діють нові тарифи на розміщення зовнішньої реклами. Плату за розміщення зовнішньої реклами було середньозважено збільшено на 23%. Тарифи на розміщенням реклами на транспорті, зазнали більш істотних змін, оскільки вони були надто низькими. Наприклад, за монітор всередині вагону метро оператор сплачував місту лише 3,75 грн. на місяць, а за рекламну площу на дверях вагону – 16 грн./м2 на місяць. При цьому для рекламодавця площа у метро обходиться в сто-тисячу разів дорожче: за прайсовою вартістю реклама на моніторах всередині вагону коштує 3500-4000 грн. на місяць, а 1 м2 на дверях вагону обходиться в 1000-1500 грн. на місяць. Новий тариф складає відповідно 35 грн. на місяць для монітора та 150 грн./м2 за площу на дверях вагону.

Тарифи були узгоджені з Антимонопольним Комітетом України, який визнав їхню обґрунтованість.

У 2012 році місто одержало від реклами 125,2 млн. грн. (від реклами на транспорті бюджет отримав лише 150 тис. грн.). Плановий показник на 2013 рік складає 150 млн. грн. (надходження до бюджету від реклами на транспорті мають скласти не менш 10 млн. грн.).

Comments