Руслан Крамаренко: «Протягом наступних 2 років місто забезпечить умови для переходу від офшорного програмування до створення власних проектів»

опубліковано 13 лист. 2012 р., 02:32 Столичний діловий портал   [ оновлено 13 лист. 2012 р., 02:36 ]
Вітчизняні ІТ-фахівці посідають перші позиції у рейтингах кращих розробників у світі. Але при цьому стартап-проекти українських компаній своєю масштабністю та бюджетом поступаються проектам Росії, Європи, США та Азії. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу «Made in Kyiv: Від аутсорсингу до власного продукту», що проводився у рамках інноваційного форуму «Kyiv City Open Doors».

«Продаж українського стартапу Viewdle компанії Google кілька тижнів тому є сьогодні найбільшою історією успіху для України. Минулого року в США венчурні інвестори витратили приблизно $27 млрд., у Росії $400 млн., в Україні – поки лише $20 млн. А це значить, що на одного ІТ-спеціаліста у США прийшлося $9000, у Росії – $500, а в Україні – лише $100. Україна нездатна конкурувати з іншими країнами на глобальному ринку стартапів і має дуже низькі показники венчурних інвестицій», – сказав Руслан Крамаренко.

Він зазначив, що має чітке бачення того, що треба зробити у найближчі 2-3 роки для того, аби Київ став одним з ІТ-центрів Східної Європи та був відомий не лише завдяки масштабному офшорному програмуванню.

«Для цього нам треба не тільки готувати гарних спеціалістів, яких одразу після вузу перекуповують хедхантери, а й створити сприятливу екосистему для розвитку стартапів та венчурного інвестування. Я бачу три головні компоненти для ефективного розвитку IT-галузі: регуляторна і податкова система, яка є сприятливою для бізнесу та інновацій, якісні людські ресурси (технічні фахівці та підприємці) і міцний ланцюг фінансування», – пояснив Руслан Крамаренко.

За його словами, в Україні сьогодні працює 200 тис. ІТ-спеціалістів, ще 15 тис. – щорічно випускають провідні навчальні заклади. Але наявності гарних технічних фахівців не достатньо. Для розвитку нових компаній також необхідні підприємницькі навички, а цього, на жаль, вузи не дають. Університети і школи повинні пропонувати курси підприємців. Треба запрошувати успішних зарубіжних підприємців для менторства, підтримки місцевих підприємців, щоб стати можливими кураторами для місцевих стартаперів.

«У рамках форуму «Kyiv City Open Doors» ми готові проводити освітні проекти та привозити до Києва менторів зі світовими іменами а також допомагати вузам створювати на своїй базі підприємницькі центри. Ми сформуємо умови для переходу від офшорного програмування до створення власних проектів», – зазначив Руслан Крамаренко.

У круглому столі також взяли участь засновник компаній «Інком» та «Датагруп» Олександр Кардаков, віце-президент інноваційного парку Bionic Hill Віктор Галасюк, представники провідних бізнес-інкубаторів та автори найбільш успішних українських стартапів.
Comments