Руслан Крамаренко: «Програма соціально-економічного розвитку на 2013 рік може бути профінансована на 7,5% від реальної потреби»

опубліковано 21 груд. 2012 р., 00:42 Столичний діловий портал   [ оновлено 21 груд. 2012 р., 00:54 ]
Місто стало заручником централізації фінансових повноважень, адже затверджений Державний бюджет України на 2013 рік у частині міжбюджетних відносин не враховує реальні потреби Києва і перетворює його на величезного донора фінансових ресурсів. Так охарактеризував заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко план заходів, передбачених проектом Програми економічного й соціального розвитку м. Києва на 2013 рік, який був складений, виходячи з реальних можливостей міського бюджету.

«Мушу визнати, що за таких умов складно назвати цю Програму дійсно програмою розвитку. Швидше це – програма підтримки міського господарства, яка забезпечить лише часткове розв’язання низки нагальних проблем соціально-економічного розвитку Києва, мінімальну підтримку життєдіяльності столиці та незначне економічне зростання», – сказав Руслан Крамаренко.

За його словами, обсяг потреби в коштах на об’єкти капітального будівництва визначений структурними підрозділами міської адміністрації на рівні майже 16 млрд. грн., а загальний обсяг на капітальні вкладення становить лише 1,2 млрд. грн. Із цієї суми бюджет розвитку Києва складає 971 млн. грн.

«Це не маленька сума, і вона могла б бути достатньою для забезпечення виконання першочергових заходів із розвитку. Проте постановою Кабінету Міністрів встановлене цільове призначення 750 млн. грн. – на продовження будівництва Подільського мостового переходу, завершення станції метро «Теремки» та реконструкцію транспортної розв’язки на Поштовій площі. Таким чином, для вирішення всіх інших нагальних проблем залишився тільки 221 млн. грн., які розподілені за пропозиціями головних розпорядників з метою забезпечення фінансуванням пускових, аварійних об’єктів та об’єктів, які неможливо призупинити», – пояснив заступник голови КМДА.

Серед них: реконструкція просп. П. Григоренка, будівництво розв’язки на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе, ліквідація наслідків 5 аварій на об’єктах каналізаційного господарства, завершення роботи з реконструкції приймальних відділень 2-х лікарень на 435 ліжко-місць.

«У 2013 році ми не заклали кошти на оновлення рухомого складу громадського транспорту, закупівлю техніки для прибирання вулиць. Мінімальні кошти виділені на заходи з благоустрою та озеленення, на підтримку протиаварійних заходів на техногенно небезпечних об’єктах. Наступного року, у зв’язку з обмеженістю коштів, зможемо відкрити тільки 2 нові амбулаторії лікарів сімейної медицини. Крім того, суттєво скорочується стимулювання житлового будівництва. Ми маємо чимало громадян, які бажають взяти участь у цих програмах, проте не можемо забезпечити долю міського бюджету. Ми розуміємо, що запланований обсяг видатків не може вирішити всі невідкладні проблеми нашого міста і забезпечити всі об’єкти, які пропонували замовники. Розроблена Програма може бути піддана критиці, і вона буде справедливою. У тих умовах, які встановлені Законом України про Державний бюджет на 2013 рік, вона не може бути кращою», – наголосив Руслан Крамаренко.

Comments