Руслан Крамаренко: «Для ефективного розвитку ІТ-екосистеми треба створювати підприємницьку мережу у навчальних закладах»

опубліковано 18 вер. 2012 р., 10:11 Столичний діловий портал   [ оновлено 18 вер. 2012 р., 10:12 ]
Для розвитку ефективної IT-екосистеми треба три компоненти: регуляторна і податкова система, яка є сприятливою для бізнесу та інновацій, людські ресурси та міцний ланцюг фінансування. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час виступу на форумі «Індустрія інформаційних технологій 2012» у Донецьку.

«Нам вкрай необхідно створити сприятливе середовище для бізнесу та інновацій – податкову ефективність і привабливість та правовий захист капіталу, технологій, патентів. Інвестор хоче бути впевненим, що його інвестиції будуть захищені, і що він матиме можливість отримати прибуток у країні, не сплачуючи занадто багато податків. Маючи країн-сусідів, які вже створили тепличні умови для розвитку цієї галузі, ми не зможемо конкурувати. Потрібно пропонувати кращі умови. Крім того, нам треба засновувати підприємницьку мережу у навчальних закладах. В Україні сьогодні працює 200 тисяч ІТ-спеціалістів, ще 15 тисяч – щорічно випускають провідні навчальні заклади. Але хороших технічних фахівців недостатньо. Для розвитку нових компаній також необхідна наявність підприємницьких навичок, а цього, на жаль, наші вузи не дають. Для досягнення успіху треба, щоб стартапери мали досвід у складанні бізнес плану і глобальної стратегії, знали, як заробляти гроші, як їх використовувати, а також як підбирати та мотивувати хороший персонал. Університети і школи повинні пропонувати курси підприємців, необхідно запрошувати успішних зарубіжних підприємців для обміну досвідом», – наголосив Руслан Крамаренко.

За його словами, Україна поки ще нездатна конкурувати з іншими країнами на глобальному ринку стартапів і має низькі показники венчурних інвестицій.

«Минулого року в США венчурні інвестори витратили приблизно $ 27 млрд., у Європі $ 5 млрд., в Росії $ 400-500 млн., в Україні – тільки $ 20 млн. Але світовий досвід показує, що новачкові все ж можливо досягти світового успіху на ринку інформаційних технологій. Ми маємо приклад Ізраїлю та Естонії», – зазначив заступник голови КМДА

Comments