Руслан Крамаренко: «Київ має найкращі умови з усіх міст України для розвитку інноваційного сектору»

опубліковано 20 квіт. 2012 р., 03:46 Столичний діловий портал
Найуспішнішим технопарком України стане той, що зможе забезпечити глобальний ринок та працювати на експорт. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу «Київ – технологічний центр інновацій України», який пройшов у рамках міжнародного інноваційного форуму «Kyiv City Open Doors».

Заступник голови КМДА зазначив, що місто готове підтримувати розвиток ІТ-сектора, адже цей бізнес є дуже вигідним для столиці, оскільки сфера IT – це сфера молодих, енергійних, освічених людей. Саме таким людям під силу зробити місто кращим.

«Головною новиною минулого тижня стало придбання компанією Facebook сервісу Instagram, який спеціалізується на мобільній фотографії. Instagram – це звичайнісінький стартап, у його штаті працює всього 13 співробітників, хоча мобільні додатки сервісу використовують уже більше 30 млн. користувачів. Не так давно фонд Sequoia Capital оцінив Instagram в $500 млн., однак Facebook довелося заплатити набагато більше – близько $1 млрд. Для порівняння, у 2005 році український металургійний гігант «Криворіжсталь», який випускає декілька мільйонів тонн сталі на рік силами 40 тис. працівників, був проданий за $ 4,8 млрд.», – зазначив Руслан Крамаренко.

За його словами, українська IT-індустрія займає високу позицію на світовому ринку. У рейтингу країн-розробників програмного забезпечення вона займає 7-8 місце, а за деякими підрахунками – входить до п’ятірки. В Україні сьогодні працюють 200 000 ІТ-спеціалістів і ще 15 тисяч щорічно випускають провідні навчальні заклади.

«Однак відсутність підтримки з боку держави вже призвела до того, що сьогодні Україна займає третє місце в світі за обсягами офшорного програмування, близько 80% українських ІТ-фахівців працює на аутсорсингу. Держава вже почало виправляти цю помилку – в кінці березня Верховна Рада прийняла закон про індустріальні парки. За кілька днів до цього президент Віктор Янукович своїм указом вніс проект «Індустріальні парки» в перелік національних проектів. У результаті в Україні з’явиться близько 10 технопарків, які займуть площу до 10 тис. га. Моя думка: успішними будуть ті проекти, які стартують раніше і які зможуть створити належні умови для розробників і для інвесторів. Київ у цьому питанні просунувся більше за інших. Ми вже знайшли інвестора, готового розвивати проект інноваційного парку», – підсумував Руслан Крамаренко.


КМДА


Comments