Розвиток малого та середнього бізнесу – ключ до росту економіки

опубліковано 21 лют. 2013 р., 23:28 Столичний діловий портал   [ оновлено 21 лют. 2013 р., 23:29 ]
19 лютого 2013 року в рамках проекту «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України» експерти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) провели два семінари на теми: «Фінансування малих та середніх підприємств» та «Удосконалення професійних навиків у агросекторі».

Для країн ОЕСР малий та середній бізнес – це ключовий фактор для росту економіки.  Адже вони володіють найбільшою часткою в зайнятості населення у більшості держав і є основним джерелом нових робочих місць. Проте їхні можливості обмежені через брак фінансування. Це є основною проблемою, яка перешкоджає підвищенню продуктивності і розвитку підприємств агропромислового комплексу. Крім того, у роботодавців виникають проблеми із пошуком співробітників: незважаючи на високий рівень грамотності українців, бракує кваліфікованих фахівців. А це перешкода для інвестицій в АПК та виходу на міжнародний ринок. 

Експерти представили основні рекомендації щодо вироблення успішного політичного курсу з фінансування малих та середній підприємств, а також продемонстрували як можуть працювати системи контролю над доступом підприємців до фінансування в динаміці за часом.

Учасники змогли ознайомитися із прикладами успішного міжнародного досвіду.

На сьогодні в Україні 99,4% усіх українських підприємств є малими або середніми. У даній сфері зайнято близько 7,5 млн. осіб, або 41% зайнятого населення працездатного віку.

Держпідприємництво

Comments