Розроблено новий пакет поправок до Податкового кодексу, що стосуються спрощенців

опубліковано 1 жовт. 2012 р., 23:49 Столичний діловий портал

Державна податкова служба України спільно з Міністерством фінансів розробили проект Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів.

Так, як повідомили Корреспондент.biz у відомстві Олександра Клименка, запропоновані зміни будуть сприяти розвитку вітчизняного бізнесу.

Зокрема, передбачено зниження ставок для малих і середніх підприємств: платники єдиного податку 5 і 6 груп будуть платити не 7% і 10%, а 5 і 7% відповідно.

Крім того, йдеться в повідомленні ДПС, для цих категорій підприємців скасовані обмеження за кількістю найманих працівників.

До того ж платники другої групи будуть звітувати перед ДПС раз на рік, а не щокварталу, як зараз. У законопроекті також передбачено введення електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Законопроектом запропоновано обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій стосуватися виключно платників податків, що перебувають на 3-6 групі єдиного податку.

"Ці підприємства вже працюють із застосуванням касових апаратів, законопроект спрямований на встановлення більш жорстких вимог до застосування РРО підприємствами групи luxury (а саме реалізаторів цінних годинників, ювелірних виробів, цінної побутової техніки тощо)", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, представників мікробізнесу, що працюють на 1-2 й групі (а це - 81% від всіх спрощенців), наприклад, підприємців, що працюють на ринках, норма не торкнеться.

При цьому у відомстві запевнили, що нових повноважень ДПС у разі прийняття змін до кодексу не отримає, а саме, в законопроекті не передбачено право Податкової самостійно списувати кошти з рахунків компаній, які мають податковий борг.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що в законопроекті не йдеться про ліквідацію податкових пільг.

Comments