Рейтинг районів – найкращий спосіб об’єктивно оцінити ефективність роботи керівників райадміністрацій

опубліковано 17 серп. 2012 р., 06:51 Столичний діловий портал
Голова КМДА Олександр Попов поставив амбітні цілі та завдання перед Києвом – змагатися за позицію лідера у соціально-економічному розвитку не з містами України, а з європейськими столицями. А це означає, що й завдання та вимоги до керівників структурних підрозділів КМДА та районних держадміністрацій – високі та жорсткі. Ефективність їхньої роботи та рівень фаховості допомагає об’єктивно оцінити рейтингова оцінка діяльності районних держадміністрацій за І півріччя 2012 року.

За її результатами найуспішніших заохочуватимуть до подальшої плідної та результативної роботи, а от аутсайдери отримали останнє попередження від Олександра Попова та 3 місяці, аби виправити ситуацію та навести лад у своїх районах, підняти показники соціально-економічного розвитку.

Серед «двієчників» опинилися керівники Святошинського та Дніпровського районів, які відповідно посіли 10-те та 9-те місця у загальному рейтингу.

 «Нам потрібно увімкнути реактивну швидкість як у Києві, так і в кожному районі міста. Забезпечення життєдіяльності столиці вимагає максимальної самовіддачі, моментального реагування на ті виклики, які надходять від киян. Тому це останнє попередження для тих, хто відстає. Якщо раніше можна було б пояснити відставання району тим, що потрібен час, досвід чи допомога, то на сьогоднішній день уже пройшло вдосталь часу, і в районах можна було навести лад. Це останній шанс для очільників Святошинського та Дніпровського районів виправитися. Не впораєтеся – будемо шукати більш фахових керівників», – прокоментував Олександр Попов.

Зокрема, Святошинський район отримав найгіршу оцінку інвестиційної, наукової та інноваційної діяльності, підтримки бізнесу, та вирішення житлово-комунальних проблем. Район відстає і в інших галузях. Дніпровський район на 10-ій сходинці у сфері державних фінансів, розділяє 8-9 сходинки за показниками інвестиційної, наукової та інноваційної діяльності, на 6-8 підтримка бізнесу тощо.

«Ми проводимо рейтинг районів для того, аби сприяти конкуренції як серед районних адміністрацій, так і безпосередньо серед голів районів. І це дійсно ефективно, бо, конкуруючи, всі райони міста намагаються стати кращими, досягнути якомога більших успіхів, а це означає, що місто розвивається. Разом з тим рейтинг дозволяє визначити керівників адміністрацій та управлінь, які не достатньо кваліфіковані і не здатні впоратися із покладеними на них обов’язками. З такими людьми ми будемо прощатися», – наголосив Олександр Попов.

За його словами, догана буде висловлена всім керівникам профільних управлінь районів, які посіли останні місця за кожним з показників, які входять до рейтингу. Натомість лідерів заохочуватимуть.

Нагадаємо, вже традиційно першість за результатами рейтингу районів залишається за Шевченківським районом. Друге-третє місця ділять між собою Печерськ та Поділ. На четвертому – Солом’янський, а на п’ятому – Дарницький райони. Шоста позиція – в Оболонського району, сьома – у Голосіївського, на восьмому місці – Деснянський. Передостаннє місце займає Дніпровський район, на 10-ій сходинці – Святошинський.

Рейтинг складено за восьми показниками: економічний розвиток; інвестиційна, наукова та інноваційна діяльність; державні фінанси; підтримка бізнесу; споживчий ринок; житлово-комунальне господарство; соціальний розвиток та ринок праці; охорона здоров’я.

Comments