Рада розширила дію єдиного податку до 20 млн грн

опубліковано 5 лип. 2012 р., 09:53 Столичний діловий портал
Сьогодні, 5 липня, Верховна Рада ввела п'яту та шосту групи платників єдиного податку, у яку потрапляють фізичні і юридичні особи з річним обсягом доходу до 20 млн грн.
За відповідний закон Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо Державної податкової служби й у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні (№ 10224) в четвер проголосували 262 народних депутата при необхідному мінімумі 226 голосів.
Крім того, згідно з ним, у п'яту групу входять фізособи-підприємці, у яких працюють до 20 осіб, а в шосту - юрособи з кількістю найманих працівників до 50.
Для цих двох нових груп ставка єдиного податку становить 7% доходу в разі сплати податку на додану вартість та 10% - у разі включення ПДВ до єдиного податку.
Наразі до третьої групи належать фізособи-підприємці з кількістю найманих працівників до 20 осіб і обсягом доходу до 3 млн грн. Четверта група - це юрособи з доходами до 5 млн грн і кількістю працівників до 50.
Відповідно до законопроекту, єдиний податок для обох цих груп становить 3% або 5% залежно від сплати ПДВ. Новий закон встановлює, що в разі виходу за граничні розміри доходів представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п'яту та шосту. При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта - за подвоєною ставкою.
При цьому порушники обсягів доходу з п'ятої групи повинні будуть обкласти надлишковий дохід також за ставкою 15%, а з шостої групи - за подвоєною ставкою, а в наступному році перейти на загальну систему оподаткування.
Раніше вже повідомлялося, що єдинники зможуть не платити штрафи за порушення ряду положень Податкового кодексу.
Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров критикує Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство фінансів за зволікання з розробкою положення для спрощеної системи оподаткування.
За матерiалами: Інтерфакс-Україна

Comments