Протягом 2012 року у Києві проведено понад тисячу сільськогосподарських ярмарків

опубліковано 24 груд. 2012 р., 23:37 Столичний діловий портал
У 2012 році в Києві проведено 1 тис. 155 продовольчих ярмарків – майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляють у Головному управлінні внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення КМДА.

На ярмарках протягом року реалізовано 100,5 тис. тонн різної сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів. Зокрема, 50,5 тис. тонн плодоовочевої продукції, 10,5 тис. тонн м’яса та м’ясопродуктів, 2,5 тис. тонн риби та рибопродуктів, 37 тис. тонн інших продовольчих товарів.

У Головному управлінні також поінформували, що у І півріччі 2013 року в столиці заплановано провести понад 600 продовольчих ярмарків.

Підводячи підсумки 2012 року, у профільному управлінні також повідомили, що протягом року ярмарки проводились щосуботи в усіх районах міста. Крім цього, в Голосіївському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському районах були організовані додаткові ярмарки у будні.

Цікаво, що у поточному році значно розширено географію їхнього проведення, у кожному районі ярмаркові заходи проводяться у 5-8, а в деяких районах у 10-12 житлових мікрорайонах. Сумарно ярмарки зазвичай проводяться за 65 адресами.

При плануванні ярмарків районні адміністрації забезпечують обов’язкову наявність на ярмарках всіх основних груп товарів (плодоовочевої продукції, м’яса, риби, молокопродуктів, бакалійних товарів), і саме в залежності від цього на ярмарки запрошуються виробники відповідного асортименту продукції.

Загалом щотижня участь у ярмарках беруть понад 3 тисячі товаровиробників. Для суб’єктів підприємницької діяльності участь у ярмарках безкоштовна.

Залучення до участі в ярмарках сільськогосподарських товаровиробників з регіонів та київських виробників дозволяє реалізовувати продукцію за цінами на 10-15% нижче ринкових.

Перелік продуктів, на які встановлюються рекомендовані ціни на сільськогосподарських ярмарках, включає 20 найменувань основних соціально необхідних продуктів харчування, зокрема: м'ясо та птицю, молокопродукти, борошно-круп’яні вироби, плодоовочеву продукцію.

Слід зазначити, що на більшість продовольчих товарів, зокрема крупи, цукор, молокопродукти, олію рівень граничних роздрібних цін на ярмарках не підвищувався з минулого року.

Крім того, для відвідувачів ярмарків встановлюються інформаційні стенди з рекомендованими цінами на сільськогосподарську продукцію та основні продукти харчування.

Контроль за дотриманням рекомендованого рівня цін та організацією торговельного процесу на ярмарках здійснюють фахівці Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення, а також райдержадміністрацій.

Контроль за якістю продовольчих товарів, що реалізується на ярмарках, а також за наявністю документів у продавців здійснюється фахівцями Головного управління ветеринарної медицини, районних СЕС та відділів захисту прав споживачів райдержадміністрацій, які здійснюють постійне чергування на ярмарках. Відповідні перевірки здійснюються безпосередньо перед проведенням ярмарків. У випадку відсутності відповідних сертифікатів, суб’єкти не допускаються до участі в ярмарках, а неякісна продукція вилучається з реалізації.

Comments