Президент доручив Уряду вжити невідкладних заходів для забезпечення прав громадян під час отримання адмінпослуг

опубліковано 7 груд. 2012 р., 01:39 Столичний діловий портал
У стислі строки Уряд має підготувати законопроекти щодо визначення вичерпного переліку адміністративних послуг та розміру плати за їх надання, а також встановлення відповідальності чиновників за порушення вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг. Про це йдеться у відповідному дорученні Президента України Віктора Януковича.

Кабінету Міністрів України та керівникам місцевих адміністрацій доручено забезпечити відкриття на території України мережі центрів надання адміністративних послуг. При цьому має бути визначений перелік послуг, які гарантовано надаватимуться громадянам у вказаних центрах. Йдеться зокрема про послуги з оформлення землі, дозвільних документів у сфері будівництва та реєстрації нерухомості.

Одним із ключових завдань реформи є створення Єдиного державного порталу адміністративних послуг. Глава держави у своєму дорученні також вимагає прийняття окремої Державної цільової програми створення та функціонування інформаційної системи надання адміністративних послуг на період до 2017 року.

Президент звернув окрему увагу на необхідність усунення надмірного державного регулювання сфери використання індивідуального житла, зокрема скасування дозволу на переобладнання, перепланування житлового будинку або приміщення.

Уряд також повинен забезпечити можливість оформлення договорів купівлі-продажу автомобілів безпосередньо працівниками МРЕВ (без залучення торгівельних організацій), а також здешевлення вартості послуг з отримання громадянами посвідчень водія та реєстраційних документів на транспортний засіб.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Comments