Правила гри на ринку мають бути з урахуванням інтересів бізнесу

опубліковано 11 квіт. 2013 р., 02:12 Столичний діловий портал
9 квітня у прес-клубі Громадської ради при Держпідприємництві «Закон & Бізнес» представники бізнес-асоціацій висловили свої «за» і «проти» стосовно ліцензування та дозвільної системи в Україні.

У рамках заходу представники влади і бізнесу обговорили практику ліцензування та процесів дерегуляції бізнесу.  

Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков зауважив: «Ми на сьогодні пропонуємо скоротити на 50% кількість видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню – із 56 планується виключити 28 видів».

Крім того, Держпідприємництво пропонує усунути існуючі адміністративні бар’єри на шляху бізнесу. Так, ліцензії у паперовому вигляді передбачають замінити електронними, оскільки такий підхід суттєво спростить саму процедуру і зекономить бюджетні кошти.

У свою чергу Голова Громадської ради Павло Міхайліді зауважив, що в тотальному скороченні кількості видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, представники бізнесу вбачають небезпеку. У підприємців є низка зауважень до процесу ліцензування. Разом з тим, вони зазначають, що на практиці відміна ліцензування окремих видів діяльності призводить до хаосу.   

На думку представників бізнес-асоціацій, є два виходи: напрацювання відповідної законодавчої бази у цьому питанні та конкретна робота з боку бізнесу, тобто надання підприємцями своїх пропозицій.

Павло Міхайліді також акцентував на необхідності побудови ефективної моделі саморегулювання бізнесу, як додаткового механізму для розвитку підприємництва в Україні та захисту прав споживачів: «Вважаємо, що разом з дерегуляцією мають прийти нові механізми регулювання ринкової економіки  такі як саморегулювання». Голова Громадської ради пояснив, що саморегулювання – це не заміна, а доповнення державного регулювання.  

На засіданні прес-клубу обговорили й інші актуальні питання дерегуляції різних галузей економіки, розмежування функцій органів ліцензування та органів нагляду (контролю) та інші.

Особливу увагу звернули на дієвий механізм захисту підприємців від неправомірних дій представників органів нагляду (контролю) – Експертно-апеляційну Раду при Держпідприємництві.

Нагадаємо, сьогодні Служба опрацьовує пропозиції від підприємців до Проекту Закону № 0932 про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»  з метою вдосконалення законодавства про ліцензування. 


Comments