Податківці відповідатимуть за невихід на перевірку суб’єктів господарювання, що припиняють свою діяльність

опубліковано 23 квіт. 2013 р., 00:20 Столичний діловий портал
У 2013 році Держпідприємництво України розпочало активну реалізацію наданих законодавством повноважень щодо складання протоколів про адміністративні порушення, зокрема, за непроведення або несвоєчасне проведення відповідними органами перевірок, пов'язаних з припиненням юрособи або підприємницької діяльності ФОПів.

У березні цього року за інформацією, наданою Прокуратурою м. Києва, посадовими особами Держпідприємництва України було складено три протоколи про адміністративні правопорушення по відношенню до посадових осіб Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби за несвоєчасне проведення перевірок, пов'язаних з припиненням юридичної особи та направлені на розгляд Голосіївського районного суду м. Києва.

Голосіївським районним судом м. Києва за результатами розгляду матеріалів Держпідприємництва України було винесено постанови, якими посадові особи Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби були визнанні винними у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною десятою статті 1666 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазначене стало можливим завдяки тому, що 19 листопада 2012 року набрав чинності Закон України від19.05.2012 № 3384-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням». Даний Закон України вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими Держпідприємництву України, як спеціально уповноваженому органу з питань ліцензування, державної регуляторної політики, державної реєстрації та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення за непроведення або несвоєчасне проведення органами податкової служби, фондів соціального страхування та Пенсійного фонду України перевірок, пов'язаних з припиненням юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, та ненадання або несвоєчасне надання відповідних довідок про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, фонди соціального страхування та Пенсійний фонд України.

Михайло Бродський закликає підприємців у разі порушення їх прав під час припинення господарської діяльності не зволікати і звертатися до Держпідприємництва або органів прокуратури. У свою чергу Голова Служби гарантує, що у разі підтвердження фактів порушення, винні будуть притягнені до відповідальності.

 

Примітка. Стаття 1666. Порушення порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Непроведення або несвоєчасне проведення органами податкової служби, фондів соціального страхування та Пенсійного фонду України перевірок, пов'язаних з припиненням юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, та ненадання або несвоєчасне надання відповідних довідок про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, фонди соціального страхування та Пенсійний фонд України, -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб державної податкової служби, фондів соціального страхування та Пенсійного фонду України від двохсот до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Comments