Південна Корея запрошує Україну до участі в проекті «Doing Business»

опубліковано 17 квіт. 2012 р., 09:29 Столичний діловий портал
Південна Корея запрошує Україну взяти участь у проекті «Doing Business». Про це йшлося під час зустрічі делегацій мін‘юстів України та Республіки Корея, яка відбулася 17 квітня в Міністерстві юстиції України.

Проект був започаткований в 2002 році в рамках організації Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва та присвячений оцінці нормативних актів, що регулюють діяльність національних малих і середніх підприємств по всьому світу. Наразі планується розширення діяльності проекту на країни, які не є учасницями зазначеної організації, зокрема Україну.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, зустріч відбулася за ініціативи корейської сторони, яка висловлює сподівання на те, що Україна візьме участь у вищезазначеному проекті.

Під час зустрічі представник Міністерства юстиції Республіки Корея прокурор Сунгмо Ку провів презентацію проекту «Doing Business».

Від імені корейської сторони прокурор передав пропозицію Україні взяти участь у проекті «Doing Business». У цьому контексті також прозвучала ініціатива щодо розширення співробітництва між органами юстиції України та Республіки Корея.

За словами Міністра юстиції України, наразі українській стороні передано для ознайомлення презентаційні матеріали щодо мети діяльності та аналіз 10-річного досвіду діяльності проекту.

Довідково. Реалізація проекту «Doing Business» розпочалася в 2002 році з метою створення об'єктивної основи для розуміння і вдосконалення систем нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності по всьому світу.

Проект «Doing Business» дозволяє об'єктивно оцінити нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність, і забезпечення їх дотримання на національному, субнаціональному та регіональному рівнях. У рамках дослідження здійснюється збір і аналіз всебічних кількісних даних для зіставлення умов регулювання підприємницької діяльності між країнами і в динаміці. Методика дослідження «Doing Business» є єдиними типовими інструментами, що застосовуються в різних країнах для оцінки впливу нормотворчості держав на діяльність підприємств.

Проект «Doing Business» пропонує розгорнуті субнаціональні доповіді, в яких дається вичерпний аналіз регулювання підприємницької діяльності та реформ у різних містах і регіонах конкретної країни. Ці доповіді містять дані про ступінь легкості ведення бізнесу, рейтингу кожного регіону і про реформи, які рекомендується провести для підвищення оцінки по кожній з тематичних категорій, до яких відносяться складові показники. Міста, які беруть участь в дослідженні, можуть порівнювати діючі у них норми регулювання підприємницької діяльності з іншими містами країни або регіону, а також з містами 183 країн, включених в рейтинг проекту «Doing Business».

Проект «Doing Business» доопрацьовується з використанням відгуків представників урядів, учених, фахівців-практиків і рецензентів.

Перша доповідь «Doing Business», опублікована в 2003 році, охоплювала 5 наборів показників по 133 країнам. Доповідь 2011 року охопила 11 наборів показників по 183 країнам.

Проект «Doing Business» спонукає країни до більш ефективного регулювання, забезпечує вимірні орієнтири для проведення реформ і служить ресурсом для науковців, журналістів, дослідників з приватного сектора та інших осіб, які цікавляться діловим кліматом в кожній країні.

Міністерство юстиції України

Comments