Питання про перенесення робочих днів вирішує працедавець

опубліковано 27 черв. 2012 р., 00:58 Столичний діловий портал   [ оновлено 27 черв. 2012 р., 03:12 ]
Images

Міністерство соціальної політики у листі роз’яснило деякі аспекти перенесення робочих днів на вихідні.

Згідно з Кодексом законів про працю уряд може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями. Про перенесення робочих днів у 2012 році прийнято розпорядження КМУ від 28 листопада 2011 року №1210-р, згідно з яким робочий день п’ятниця 29 червня переноситься на суботу 7 липня у зв’язку зі святкуванням Дня Конституції України.

Оскільки таке розпорядження має рекомендаційний характер, працедавець сам вирішує питання про перенесення робочих днів. Він може перенести робочі дні так, як рекомендує КМУ, або ж на інші дні, а також може взагалі не переносити робочі дні, зазначає Мінсоцполітики у листі №155/13/133-12.

Ухвалене працедавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи і норму тривалості робочого часу в місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Проте це рішення не призводить до зменшення тривалості робочого часу протягом року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів тощо.

Тривалість встановленого робочого дня у суботу повинна дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відробіток.

Відсутність працівника на роботі у встановлений робочий день без поважної причини може кваліфікуватися як прогул, з поважної причини -- має підтверджуватися відповідним документом.

АППУ

 

Comments