Підприємців-«спрощенців» в Україні стає дедалі більше

опубліковано 27 черв. 2013 р., 00:37 Столичний діловий портал

Кількість підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, в Україні продовжує зростати. У поточному році чисельність фізичних осіб, що є платниками єдиного податку, зросла порівняно з минулим на 75 тис. осіб., до 1,17 млн. підприємців.

Найбільш активно нарощує представництво третя група платників єдиного податку – їхня кількість зросла майже на 60 тис. і досягла 262 тис. підприємців.

Крім того, на 20 тис. зросла чисельність юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування. Сьогодні в державі 155 тис. таких підприємств.

В міністерстві також вказують, що ця категорія платників значно збільшила відрахування до бюджетів всіх рівнів. В поточному році фізичні особи - «спрощенці» сплатили 2,1 млрд. грн., що на 71,4% більше від показників минулого року. Юридичні особи сплатили до бюджету  722,1 млн. грн. (на 304,6 млн. грн. більше, ніж торік).

Позитивну динаміку кількості платників, що користуються спрощеною системою оподаткування, фахівці Міністерства доходів і зборів пов’язують з реалізацією  низки заходів щодо лібералізації податкової політики стосовно малого та середнього бізнесу.

Зокрема, у 2012 році введено дві додаткові групи платників єдиного податку – 5 и 6. У 5 групу включаються фізособи-підприємці, на яких працює до 20 співробітників і чий обсяг річного доходу не перевищує 20 млн. грн. До 6 групи відносяться юридичні особи, які мають не більше 50 співробітників і обсяг річного доходу не більше 20 млн. грн.

 З 2013 році платникам 5-ої групи спрощенців було зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально. «Спрощенці» також мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку.

В подальшому для малого та середнього бізнесу заплановано запровадження новацій, спрямованих на подальшу дерегуляцію цього сегменту. Незабаром будуть спрощені правила реєстрації та взяття на облік платників єдиного податку та ПДВ. Також з 1 січня 2014 року саме «спрощенці» першими отримають можливість користуватися новим сервісом – електронною перевіркою.

Міндоходів

Comments