Петро Порошенко: Необхідно створити належні умови для розвитку внутрішнього ринку та вітчизняного виробництва

опубліковано 8 черв. 2012 р., 00:05 Столичний діловий портал
Україна здатна відновити свій потужний виробничий потенціал. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко під час брифінгу, що відбувся після засідання Уряду 6 червня 2012 року. Зокрема, Державна програма розвитку внутрішнього виробництва покликана створити умови для підвищення економічної стійкості держави за рахунок розвитку внутрішнього виробництва. «Якщо ми прагнемо відновлення української економіки, як економіки з високим рівнем технологій та гідною заробітною платою, то повинні захищати в рамках міжнародних правил і механізмів власне виробництво, вітчизняного виробника і підвищувати рівень конкурентоспроможності», - сказав Петро Порошенко.

Сьогодні, в умовах глобальної  кризи, питання ефективної підтримки національного виробника набуває характеру національної безпеки. «Нами розроблено низку заходів, які дозволять відновити конкурентоспроможність національної економіки. Це стосується і відповідних заходів тарифної політики, і дерегуляції», - заявив Міністр.

За словами Петра Порошенка, держава має забезпечувати захист вітчизняного виробника через ринкові механізми, серед яких  – страхування ризиків, в тому числі і політичних; надання експортних гарантій потужним вітчизняним виробникам тощо. Петро Порошенко зазначив, що на поточний місяць заплановано провести низку заходів, які в першу чергу стосуються, покращення інвестиційного клімату країни та запровадження ряду обмежень щодо втручання у бізнес з боку різних контролюючих органів. Зокрема, введення заборони на безпідставні повторні перевірки, які несуть в собі прояв корупційних дій, за що потрібно притягати до відповідальності; перевірки одного  й того ж предмету різними органами; заборона на позапланові перевірки.

За словами Міністра, за останні місяці поточного року проведено результативні переговори з торгівельними партнерами України і впроваджено механізми підтримки та захисту інтересів вітчизняних експортерів, які стосуються врегулювання торгових суперечностей з Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Таджикистаном та Туркменістаном.

Петро Порошенко наголосив, що Мінекономрозвитку спільно з профільними органами виконавчої влади розроблено проект Плану першочергових заходів у 2012 році. Цим документом визначено конкретні механізми підтримки пріоритетних галузей промисловості, зокрема, літакобудування, сільськогосподарського та енергетичного машинобудування, автомобілебудування. «Програма зосереджена на галузях, які здатні стати конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, бути локомотивами економічного зростання та сприятимуть створенню нових висококваліфікованих  робочих місць. Саме на таких напрямах має бути зосереджена державна підтримка», - переконаний він.

«Коли закликають: «Купувати українське!», то необхідно розуміти, що для цього необхідно створити умови.  Тому першочергове завдання – підняття рівня захисту нашого ринку до рівня, який є у світі», - наголосив Петро Порошенко.

Петро Порошенко зауважив, що Україна суттєво зменшила показники сировинно-експортної спрямованості вітчизняного виробництва та збільшила частку товарів, призначених для потреб внутрішнього ринку. Він впевнений, що підвищення довіри українських споживачів до якості вітчизняних товарів, розширення асортименту та створення сприятливих умов для роботи виробництв сприятимуть зниженню залежності економіки України від імпорту товарів.

Comments