Перший Київський інвестиційний форум суттєво збільшив інвестиційний потенціал столиці

опубліковано 23 трав. 2012 р., 00:19 Столичний діловий портал
Проведення Першого київського інвестиційного форуму дозволило суттєво збільшити інвестиційний потенціал столиці та стимулювало роботу у цьому напрямку. Так, під час засідання Громадської ради з реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року під головуванням Олександра Попова були представлені основні результати першого Київського інвестиційного форуму.

Результати форуму та характеристику інвестиційного портфелю столиці під час секції «Invest in Kyiv: Залучення інвестицій як основа економічного розвитку» представила радник голови КМДА Оксана Мовчан.

Окремо було наголошено, що успішно провести форум вдалося завдяки об’єднанню зусиль міста та його партнерів, зокрема, Фонду «Ефективне управління», адже на форумі було представлено 23 масштабні проекти. Наприклад, під час підготовки до форуму вперше був задіяний механізм залучення інвестиційних банків до відбору та підготовки фінансових моделей проекту.

Цю подію відвідало більше 400 осіб із 15 країн світу. Під час форуму підписано 6 меморандумів про наміри реалізувати інвестиційні проекти на суму близько 30 млрд. грн.

За словами Оксани Мовчан, під час збору та первинної обробки інвестиційних проектів вдалося залучити головні профільні управління та районні адміністрації до пошуку та формування інвестиційних пропозицій. Таким чином, у КМДА створено базу інвестиційних проектів, до якої увійшло 2027 пропозицій на суму 130 млрд. грн. З них від головних управлінь надійшла 601 пропозиція, а від районних державних адміністрацій – 1426 пропозицій.

На сьогоднішній день вже відпрацьовано понад 250 інвестиційних проектів, а формування інвестиційної програми здійснюється за принципом збалансованості портфелю проектів.

На перший план виходять інвестпроекти, що є найбільш пріоритетними або стратегічними для мешканців міста. Важливу роль також відіграє їх комерційна привабливість. Сьогодні в портфелі Києва найбільшу вагу мають проекти сфери транспорту та девелопменту.

КМДА

Comments