Перший форум з електронного цифрового підпису відбудеться у Києві

опубліковано 7 трав. 2012 р., 03:12 Столичний діловий портал

З 16 до 18 травня у Києві в готелі "Козацький" відбудеться Перший міжнародний форум з електронного цифрового підпису "PKI-FORUM Україна 2012". Організаторами заходу виступила Всеукраїнська асоціація "Інформаційна безпека та інформаційні технології" (ВАІБІТ) за сприяння Міністерства юстиції та Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Про це повідомив представник Державного підприємства "Інформаційний центр" Мін'юсту Юрій Козлов у понеділок на прес-конференції в УКРІНФОРМі.

"Основною метою проведення Форуму є створення інформаційного майданчика для дискусії, обміну думками та досвідом між експертами, представниками державних органів та бізнесу. Це дасть змогу дізнатися про досягнення у сфері надання послуг електронного цифрового підпису, вирішенні проблемних питань, пов'язаних із особливостями нормативно-правового регулювання та технологічними бар'єрами", - сказав Козлов.

Він зауважив, що ДП "Інформаційний центр" є технічним адміністратором інформаційно-комунікаційних систем центрального засвідчувального органу, тобто - центром сертифікації ключів. Саме тому, розуміючи важливість розв'язання ІТ-проблем, підприємство вирішило стати співорганізатором такого форуму. "Нині в країні у сфері електронного документообігу назрів ряд питань щодо технічного забезпечення процесу, тому на форумі ми хочемо обговорити ці проблеми і прийти, можливо, до якогось спільного консенсусу у їх вирішенні", - підкреслив Козлов.

У свою чергу представник Міністерства юстиції України Іван Наливайко повідомив, що закон про електронний підпис в Україні існує з 2004 року і, незважаючи на необхідність, досьогодні жодних змін до нього не вносилося, оскільки були відсутні певні нормативні акти, які повинні забезпечувати рівність усіх учасників ринку. "Тому технічні специфікації, що їх розробляє Мін'юст спільно з адміністрацією Держспецзв'язку, щонайменше спростять проблемні ситуації, аби всі учасники цього ринку працювали однаково", - сказав Наливайко.

Укрінформ

Comments