Перешкоди у розвитку підприємництва: експертний погляд

опубліковано 28 лют. 2013 р., 02:06 Столичний діловий портал
Громадська рада при Держпідприємництві організувала прес-клуб «Закон & Бізнес». 26 лютого у приміщенні Держпідприємництва відбулася перша дискусія. Підняли тему перешкод на шляху розвитку підприємництва.

Прес-клуб – це унікальний майданчик для комунікації представників влади, бізнесу, громадських діячів, експертів та представників ЗМІ. Журналісти мають змогу отримати коментар «із перших вуст».

Захід відкрили Перший заступник Голови Держпідприємництва України Олександр Потімков та Голова Громадської ради при Держпідприємництві Павло Міхайліді. До виступів були запрошені голова Громадського комітету транспортної безпеки Юрій Папіровий, президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта, президент-голова правління Українського союзу пожежної та техногенної безпеки Борис Платкевич, президент Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності Тетяна Павлюк, координатор регіональних експертних груп Громадської ради при Держпідприємництві України Валерій Вєтров.

Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков зазначив, що прес-клуб є додатковим засобом для відкритої дискусії. І відповів на запитання журналістів щодо соціальної відповідальності бізнесу: «Бізнес повинен випускати якісні товари і надавати якісні послуги, легально оформляти своїх працівників і сплачувати всі нарахування по заробітній платі, дотримуватися вимог законодавства. Важлива частина соціальної відповідальності – легалізація заробітної плати. Ми вважаємо, що потрібно відійти від використання мінімальної заробітної плати як розрахункового показника. Мінімальна заробітна плата має бути мінімальною платнею, нижче якої не можна оформляти людину на роботу».

Голова Громадської ради при Держпідприємництві Павло Міхайліді виокремив декілька чинників, котрі стають на заваді розвитку бізнесу в Україні, в першу чергу, малого та середнього: «По-перше,  це недосконала система регулювання на ринку і відсутність механізму саморегулювання. По-друге - пасивність громадськості. Вона не дозволяє нам створити механізм, який би діяв, і стартовий майданчик, щоб допомагати органам влади, посадовцям, які не знають, що відбувається у самому бізнесі. По-третє, швидкість змін нормативної бази. Адже швидкість не завжди супроводжується якістю».

Після основних виступів учасники мали змогу подискутувати, а представники ЗМІ та бізнесу могли отримати відповіді на свої запитання. Так, до Олександра Потімкова звернулися за поясненнями щодо законопроекту «Про внутрішню торгівлю». Даний документ останнім часом викликав хвилю обурень у частини підприємців. Посадовець пояснив, навколо цього закону стикаються інтереси різних груп як продавців, так і покупців. Розробником законопроекту є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. А Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва пропонує свій майданчик для обговорень, як в рамках Громадської ради, так і шляхом нарад у Держпідприємництві. Наша позиція - «правила гри» повинні бути прозорими і забезпечувати добросовісну конкуренцію.

Планується, що прес-клуб «Закон & Бізнес» буде проводитися раз на місяць.


Comments