Органи виконавчої влади, виробники хліба і заклади мережевої торгівлі підписали Меморандум про взаєморозуміння

опубліковано 2 лип. 2013 р., 23:53 Столичний діловий портал
У присутності Прем’єр-міністра України Миколи Азарова підписано Меморандум про порозуміння між регіональними органами виконавчої влади, виробниками  хлібобулочної продукції і закладів мережевої торгівлі.

Під час візиту до одного із новозбудованих хлібопекарських комплексів у Київській області Меморандум підписали голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Також документ підписали керівники хлібозаводів, хлібокомбінатів та продовольчих мереж.

 «Я хочу всіх нас привітати з підписанням такого важливого документа, у якому визначені основні принципи співробітництва між представниками влади в особі голів ОДА, керівників хлібозаводів і хлібокомбінатів та продовольчих мереж. Найголовніший принцип, який закладений у цей Меморандум – це збереження цінової стабільності на хліб», – сказав Микола Азаров.

Він нагадав, що за останні три роки Уряд велику увагу приділяє забезпеченню цінової стабільності на продукти харчування.

«Збереження макроекономічної стабільності в країні і цінової стабільності на основні продукти харчування – це головна вимога Президента України, і Уряд це реалізує», – наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що забезпечити нормальні ціни на продукти, у тому числі на хлібобулочну продукцію, можна, зокрема, шляхом будівництва сучасних хлібокомбінатів.

 «Надзвичайно важливо, щоб наші люди мали можливість постійно та у повному асортименті купувати хлібобулочні продукти за нормальними цінами. Ми не можемо і не будемо контролювати ціни на здобу та дорогі сорти хліба, але на соціальні сорти ми регулювали і будемо регулювати ціноутворення», – наголосив Микола Азаров.

Згідно з Меморандумом, Мінагрополітики зобов’язується забезпечити: формування державного інтервенційного фонду; переробку зерна та реалізацію борошна хлібопекарським підприємствам для виробництва хліба, та залучати виробників хліба та закладів мережевої торгівлі до підготовки законодавчих актів, у тому числі в частині державного регулювання цін на хліб.

Київській, Харківській і Полтавській обл- та міськдержадміністраціям необхідно здійснити формування регіональних ресурсів продовольчого зерна на 2013-2014 р. і 2014-2015  маркетингові періоди. Також вони мають сприяти закупівлі борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду в обсягах, необхідних для збереження стабільної цінової ситуації.

«Виробництво хліба – завжди було і буде соціальним бізнесом. А завдання влади – забезпечити не лише якісний продукт, але й доступну ціну. Меморандум, котрий ми сьогодні підписали гарантує, що в Києві ціна на соціальні сорти хліба не підвищуватиметься. А враховуючи проект «Картка киянина», який ми вже успішно реалізуємо, у столиці будуть запровадженні ще й додаткові знижки для малозахищених верств населення. Такий же меморандум ми запропонуємо підписати і «Київхлібу» – підприємству, яке було і, безумовно, буде основним виробником хліба у столиці. Однак у цьому питанні для нас вигідна і конкуренція, яка дозволяє утримувати високу якість продукції та доступні ціни», – зазначив Олександр Попов.

Відповідно до Меморандуму, виробники хліба зобов’язалися заздалегідь закуповувати необхідну кількість зерна (борошна), не допускати підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом, не допускати скорочення обсягів виробництва та безперебійно забезпечувати споживачів хлібом та хлібобулочними виробами у необхідному обсязі та належної якості.

Заклади мережевої торгівлі зобов’язалися не застосовувати під час реалізації виробів, що користуються найвищим споживчим попитом додаткових платежів до хлібопекарських підприємств. Також вони мають максимально скоротити строки оплати за хліб та укладати прямі договори з виробниками хліба для своєчасного і в повному обсязі задоволення заявок закладів мережевої торгівлі.

Comments