Олександр Попов закликав депутатів Київради не голосувати за прийняття бюджету міста Києва на 2013 рік

опубліковано 21 груд. 2012 р., 02:20 Столичний діловий портал
Олександр Попов закликав депутатів не голосувати за прийняття бюджету міста Києва на 2013 рік у тій редакції, яка сьогодні була представлена на сесії Київради. Натомість, 75 депутатів проголосувало за прийняття проекту бюджету столиці на наступний рік до розгляду.

«2012 рік видався важким саме через ситуацію, яка склалася з фінансуванням бюджетної сфери та й усіх програм, що реалізуються у Києві. Але на сьогодні ми виконали свої зобов’язання і, як наслідок, не маємо заборгованості із заробітної плати в бюджетній сфері. Що стосується комунальних підприємств, то за умови фінансування 600 мільйонів гривень, які є сьогодні в казначействі, ми вийдемо на нормальне завершення бюджетного 2012 року. Але ситуація з формуванням головного фінансового документа на 2013 рік є дуже складною. Після прийняття державного бюджету на наступний рік ми провели консультації з керівниками державних установ, з профспілковими організаціями. Ми дійшли висновку, що в умовах того бюджету, який сьогодні доведений до Києва, ми не зможемо забезпечити у 2013 році стабільну ситуацію щодо фінансування бюджетної сфери, виконання наших функцій із забезпечення життєдіяльності комунального господарства», – заявив Олександр Попов.

Він пояснив, що за попередніми розрахунками дефіцит коштів у бюджеті складе близько 4 мільярдів гривень, що унеможливить виплати муніципальних доплат працівникам бюджетної сфери, фінансування в повному обсязі дотацій, які потрібні для забезпечення нормальної роботи громадського транспорту тощо.

«Обговоривши це питання з профспілковими організаціями, представниками депутатського корпусу Київради та Верховної Ради, ми винесли резолюцію, що цей бюджет нас не задовольняє. Я з цим абсолютно погоджуюся і вважаю, що у нас ще є можливість вступити в подальші консультації з Урядом задля того, щоб вийти на ті компроміси, які дозволять забезпечити нормальну життєдіяльність столиці у 2013 році. На мою думку, попередній Уряд припустився помилок. І головна помилка в тому, що цього року при прийнятті державного бюджету не були проведені консультації з місцевою владою і органами місцевого самоврядування, як це передбачається бюджетним кодексом, що призвело до такого конфліктного моменту. Тому ми чекаємо на призначення нового Уряду, аби одразу вступити в контакт для подальших перемовин. Вважаю, що найближчим часом ми зможемо знайти компроміс і затвердити бюджет міста в тій редакції, яка нас задовольнятиме. Саме тому я закликав депутатів Київради сьогодні не приймати бюджет в представленій на сьогодні редакції, а прийняти його до розгляду і обговорення», – підкреслив Олександр Попов.

Comments