Олександр Попов: «Метро на Троєщині стане основою сучасної багатовекторної транспортної системи лівого берега»

опубліковано 11 вер. 2012 р., 05:05 Столичний діловий портал   [ оновлено 11 вер. 2012 р., 05:08 ]
Разом із будівництвом метрополітену на Троєщину на лівому березі столиці буде реалізовано проект комплексної реорганізації транспортного сполучення. Його мета – не лише організувати максимально ефективну роботу комунального транспорту, а й остаточно вирішити низку проблем найбільшого житлового масиву столиці. Про це в ефірі телеканалу «Київ» повідомив голова КМДА Олександр Попов. Нова лінія «підземки» має стати частиною масштабного транспортного вузла, який поєднає усі види комунального транспорту, а отже дозволить киянам максимально швидко та зручно діставатися будь-якої частини Києва.

«На лівому березі повністю зміниться система транспорту. Це стосується як маршрутних таксі, автобусів, тролейбусів, так і трамвайного сполучення. Маємо намір максимально ефективно використати можливості нашої міської кільцевої електрички. Фактично йдеться про створення сучасної багатовекторної транспортної системи, яка дозволить комплексно вирішити проблеми сполучення лівого та правого берегів, а також пересування киян безпосередньо у житловому масиві», – розповів Олександр Попов.

За словами голови КМДА, проект зведення метро на Троєщину буде реалізований за принципом державно-приватного партнерства. Загалом він матиме 4 джерела фінансування. Нагадаємо, переможцем конкурсних торгів із залучення компанії-консультанта щодо реалізації проекту будівництва четвертої гілки київського метрополітену в напрямку житлового масиву Вигурівщина-Троєщина стало ВАТ «Федеральний центр проектного фінансування», яке є дочірньою компанією «Банку розвитку і зовнішньоекономічної діяльності» («Внєшекономбанк Росії»).

Згідно з контрактом консультант має розробити схему державно-приватного партнерства з наведенням аналітичних, статистичних, фінансових, техніко-економічних і соціально-економічних показників. А також надати розрахунки витрат із визначенням термінів окупності проекту. Вперше в історії України інвестор на конкурентній основі інвестує у такий великий проект, коли сума фінансових вкладень становить 1,2-1,6 млрд. дол. США. Це не лише забезпечить для Києва реальний механізм фінансування будівництва довгоочікуваної лінії метрополітену, але й дасть старт комплексним перетворенням транспортної системи всієї лівобережної частини столиці.

«Внєшекономбанк Росії» – це надзвичайно потужна фінансова структура, яка виграла конкурс, і буде нашим партнером в організації проекту і подальшого будівництва метрополітену на Троєщині. Ми плануємо розпочати роботи уже в четвертому кварталі поточного року, спрямувавши на будівництво 4-ї лінії потужності, які звільняться від будівництва «підземки» в напрямку Теремків», – наголосив Олександр Попов.

Голова КМДА підкреслив, що реалізація подібних масштабних проектів розвитку транспортної інфраструктури у місті стала можливою завдяки ефективній співпраці міста та уряду, а також активізації інвестиційної діяльності столиці.

КМДА

Comments