Олександр Попов доручив активізувати роботу з реформування системи надання адмінпослуг

опубліковано 17 жовт. 2012 р., 23:19 Столичний діловий портал   [ оновлено 17 жовт. 2012 р., 23:25 ]
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов поставив оцінку «добре» роботі міської влади у сфері реформування системи надання адміністративних послуг та доручив профільним структурним підрозділам активізувати роботу. Про це він розповів під час розширеного засідання Комітету з економічних реформ КМДА.

«Міська влада провела велику роботу в сфері реформування надання адмінпослуг. Наше завдання – якомога скоріше оптимізувати процес надання цих послуг і підприємцям, і фізичним особам. Аби на отримання довідок, які надають структури КМДА або районні держадміністрації, чи проходження дозвільних процедур мешканцям Києва не доводилося витрачати безліч часу, стояти в чергах та часто відвідувати держустанови. Для цього створюються всі необхідні умови – працює Міський та районні центри надання адміністративних послуг, єдиний веб-портал адмінпослуг, ведуться он-лайн консультації. Я вважаю, що ми реалізували програму реформування системи надання адмінпослуг на 70%. І за цю роботу я ставлю оцінку «добре» всім задіяним у процесі службам. Ми виявили проблемні питання, визначилися, до яких нормативно-правових актів необхідно внести зміни як на міському, так і на державному рівні. Є проблеми і всередині структури КМДА, які потрібно вирішити. Роботу в цьому напрямі потрібно активізувати», – підкреслив Олександр Попов.

Він зауважив, що в першу чергу необхідно посилити персональну відповідальність працівників за реалізацію програми. Також планується посилити контроль за терміном виконання доручень та опрацювання документів.

Загалом, за словами Олександра Попова, повністю реалізувати програму реформування системи надання адміністративних послуг в столиці планують вже наступного року.

Нагадаємо, що наразі на виконання Доручення Президента України з реформування сфери надання адміністративних послуг у столиці реалізується комплексний пілотний проект. Так, минулого року було відкрито Міський дозвільний центр, а в першому півріччі цього року 10 районних Центрів надання адміністративних послуг. Ці структури оснащені новітнім обладнанням і сучасними електронними системами, які дозволяють вести електронну чергу. У Центрах облаштовані зручні зали очікування, інформаційні кіоски з інформацією щодо отримання документів дозвільного характеру та надання адміністративних послуг. Крім того, у Центрах створені умови для обслуговування осіб з обмеженими можливостями.

Також створено веб-портал адміністративних послуг у місті Києві (http://ac.dozvil-kiev.gov.ua/), на якому розміщено всю необхідну інформацію про надання адмінпослуг у столиці та видачу документів дозвільного характеру, процедури отримання послуг, переліки документів, бланки заяв.

Важливим досягненням є те, що веб-порал дає можливість в режимі он-лайн відслідковувати стан електронної черги, зареєструвати особистий кабінет, замовити ту чи іншу адмінпослугу, отримати консультацію, відстежувати проходження поданих документів.

Як зазначив начальник Головного управління з питань регуляторної політики і підприємництва Микола Поворозник, робота вищезгаданого веб-порталу дозволила значно оптимізувати процес надання адмінпослуг.

«Ми запровадили сервіс надання «швидких послуг», який дозволяє оперативніше задовольняти запити і підприємців, і громадян. Наприклад, раніше для отримання довідок та дозволів підприємцям доводилося щонайменше два-три рази приїжджати до Центру надання адмінпослуг. Наразі достатньо одного візиту, адже подати заяву та всі необхідні документи можна он-лайн або ж замовити довідку чи дозвіл телефоном. Крім того, відбулася децентралізація надання послуг – 23 адміністративні послуги міського рівня можна тепер отримати поруч з місцем проживання або роботи – в районних центрах надання адміністративних послуг», – розповів Микола Поворозник.

Він додав, що сервіс надання «швидких послуг» не має аналогів в Україні та нагадав, що через «особистий кабінет» на веб-порталі або телефоном мешканці можуть замовити 5 видів послуг. Зокрема мова йде про надання статусу та видачу довідки «дитина війни»; видачу довідки про компенсаційні виплати батькам на дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; видачу довідки про отримання (неотримання) соціальної допомоги; видачу довідки про перебування на квартирному обліку; видачу довідки про перебування у списках бажаючих прийняти участь у програмах «Доступне житло» 50/50, 60/40, 70/30.

Також відтепер не потрібно витрачати час в чергах, аби записатися на прийом до Центру надання адміністративних послуг – це можна зробити он-лайн.

Організація надання адміністративних послуг.ppt


Comments