Олександр Попов: 2012 повинен стати для Києва роком інвестиційного відродження

опубліковано 24 січ. 2012 р., 05:21 Столичний діловий портал

23 січня за участю голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова відбулася апаратна нарада з заступниками голови КМДА, керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств столиці. Йшлося про активізацію інвестиційної діяльності в Києві та підвищення якості підготовки інвестиційних проектів.

Як повідомив очільник КМДА, вже сьогодні, в рамках реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року, Головними управліннями КМДА та районними в місті Києві державними адміністраціями підготовлено близько півтори тисячі інвестиційних пропозицій.

«Ми не будемо обмежувати Форум тільки інформацією про основні багатомільярдні проекти. Як то будівництво метрополітену, підземних доріг чи бізнес-парку «Київ Сіті», це проекти на яких ми акцентуватимемо увагу інвесторів. Втім ми повинні дати всю базу, і всі хто буде зацікавлений працювати в Києві зможуть скористатися цією базою», – сказав Олександр Попов, під час наради.

Голова КМДА розкритикував роботу деяких управлінь щодо підготовки інвестиційних пропозицій. Зокрема Олександр Попов залишився незадоволений роботою управління туризму, архітектури та охорони здоров’я.

«Дуже часто далі ідей у нас не йде. А так не повинно бути. Ми повинні чітко відпрацювати алгоритм процесу від ідеї до інвест-пропозиції. Ми повинні створити умови коли ці проекти будуть готуватися без бюрократичного затягування. І саме для цього ми реалізуємо проект «Єдиного дозвільного вікна». Вже сьогодні ми маємо позитивний приклад роботи такого центру в Солом’янському районі. Але такі дозвільні центри повинні запрацювати у нас уже в першому кварталі поточного року у всіх районах Києва», – підкреслив Олександр Попов.

Також голова КМДА доручив головам районних адміністрацій підготувати базу тих інвестиційних проектів, що були започатковані у минулі роки. Багато з них нині, з тих чи інших причин, заморожені або їх реалізація призупинена.

«Можливо, нам потрібно організувати підтримку тому чи іншому інвестору, в частині реалізації таких проектів. Ви пройдіться Подолом, вулицею Сагайдачного і подивіться – там паркан – там паркан. Вулиця Горького – те ж саме. І багато інших центральних вулиць міста, я вже не кажу про спальні райони. Ми повинні тримати руку на пульсі, і управляти цими процесами. Або інвестор який приходить в Київ інвестує, будує і здає об’єкти, або ми шукатимемо іншого інвестора. Але ми не можемо в столиці України залишати центральні вулиці без нашої уваги, так як воно було до цього часу», – підкреслив очільник держадміністрації.

Олександр Попов підкреслив, що Євро 2012 створює для Києва унікальні інвестиційні можливості. Однак економічна активність міста не повинна піти на спад після закінчення чемпіонату, а для цього Київ повинен стати справді інвестиційно-привабливим.

Comments