Олександр Попов: «Столична влада сприятиме молодіжному працевлаштуванню в інноваційних галузях»

опубліковано 26 черв. 2013 р., 00:56 Столичний діловий портал
Для столиці проблема працевлаштування молоді актуальніша, ніж для будь-якого іншого міста чи регіону України. Саме в Києві сконцентрована найбільша кількість молодих потенційних спеціалістів – випускників столичних вузів. На цьому, під час засідання круглого столу, присвяченому проблемам працевлаштування молоді, наголосив голова КМДА Олександр Попов.

«Ми маємо багато вищих навчальних закладів, куди приїжджає молодь з усіх регіонів України. Багато випускників залишаються працювати і жити в Києві. Тож ми хочемо створити максимально комфортні умови для працевлаштування молоді у столиці. До речі, наші плани у цьому напрямку є складовою загальнодержавної політики, яку проводить Президент України та Уряд», – зауважив Олександр Попов.

Нині у столиці – найвищий серед регіонів України рівень зайнятості населення (64,5%), найнижчий рівень безробіття (5,5%), найвищий рівень заробітної плати (майже 5000 грн.).  Щороку в місті влаштовуються на роботу понад 400 тисяч працівників, створюється близько 100 тис. нових робочих місць. Разом з цим, за словами очільника держадміністрації, існують і проблеми. Рівень безробіття серед молоді у столиці перевищує відповідний показник серед всього населення і становить 7,2%.

Багато молодих українців віком до 30 років мають наміри виїхати на роботу за кордон. Саме тому міська влада стимулює створення нових робочих місць для молоді передусім в інноваційних галузях. Такі проекти є складовою Стратегії розвитку міста до 2025 року.

«Наші плани у цьому напрямку тісно пов’язані із стратегією розвитку Києва до 2025 року. Ми стимулюємо створення нових робочих місць саме в інноваційних галузях. Яскравим прикладом такої політики стане проект «Bionic Hill». Це інноваційний парк де, за нашими планами, буде організовано понад 20 тисяч високооплачуваних робочих місць для спеціалістів ІТ-галузі. Я маю надію, що цей проект стимулюватиме українську молодь, яка нині працює за кордоном, повернутися на батьківщину», – підкреслив Олександр Попов.

Водночас голова КМДА наголосив, що вирішенню проблеми молодіжного працевлаштування слугуватимуть й нові норми законодавства. Так, новий Закон України «Про зайнятість населення» передбачає, що роботодавець, який надає молодому спеціалісту перше робоче місце, отримає компенсацію в розмірі фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску протягом року за умови, що особа відпрацює не менше двох років. Отже, створювати нові робочі місця для молоді вигідно передусім для самих роботодавців.

Comments