Олександр Попов: «Діалог з підприємцями буде пріоритетним в роботі міської влади»

опубліковано 7 черв. 2012 р., 04:24 Столичний діловий портал   [ оновлено 7 черв. 2012 р., 04:36 ]
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов ініціював початок спільного діалогу міської влади, силових структур та підприємців. Так, сьогодні, у КМДА відбулася нарада щодо створення сприятливих умов для роботи промисловості та підприємництва в столиці. До дискусії були запрошені представники профільних структурних підрозділів міськдержадміністрації, керівники РДА, представники прокуратури, податківці та, власне, підприємці.

Як наголосив на початку наради Олександр Попов, питання створення максимально сприятливих умов для роботи промисловості та розвитку малого і середнього бізнесу активно обговорюється на рівні всієї країни і вимагає якнайшвидшого вирішення. Зокрема, відповідні доручення керівникам регіонів та профільним структурам були направлені Президентом України Віктором Януковичем.

«Під час засідання Ради регіонів України, яке відбулося 24 травня, Президент України звернув особливу увагу на зловживання різних контролюючих органів, які надмірними перевірками заважають розвитку підприємництва в країні. Злочином проти закону та проти суспільства є те, що правоохоронні органи та місцева влада не забезпечують в повному обсязі розвиток бізнесу. В окремих випадках ми маємо факти зловживань, які призводять навіть до закриття суб’єктів підприємницької діяльності. Президент акцентував увагу на цій проблемі та поставив завдання в найкоротші терміни навести порядок і змінити ситуацію», – підкреслив Олександр Попов.

Він додав, що створення сприятливих умов для розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу – це проблема державного масштабу, проте в Києві цьому питанню також приділяється особлива увага. Так, особисто голова КМДА регулярно спілкується з представниками малого та середнього бізнесу.

«Наше спільне завдання – виконати політичну волю президента України, спрямовану на підтримку бізнесу. Хочу підкреслити, що єдиний шанс дати Києву перспективу економічного зростання – це створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності. І нами вже зроблені перші кроки. Це, в першу чергу відкриття дозвільних центрів, які мають значно спростити дозвільні процедури. Проте, залишаються питання, які необхідно врегулювати на урядовому рівні. І тут ми також підготували свої пропозиції. Це стосується спрощення дозвільних процедур. Також гостро стоїть питання викоренення корупції та поборення бюрократичних процедур. Ми плануємо зробити це за рахунок впровадження проекту електронного урядування», – розповів голова КМДА.

За його словами, електронне урядування – практика, яка показала позитивні результати в інших країнах. У столиці цей проект планують розпочати реалізовувати у другому півріччі 2013 року. Проте, Олександр Попов  заявив, що запропонує переглянути терміни та можливість фінансування цього проекту найближчим часом, аби максимального його реалізувати у 2012 році.

«Наразі нам необхідно чітко окреслити перелік тих об’єктивно існуючих проблем, які потрібно першочергово вирішити. І тут дуже важливою є роль асоціацій, які представляють бізнес. Переконаний, що ми повинні скоординувати свої дії та визначити системний підхід до вирішення всіх проблем у взаємовідношеннях між владою, правоохоронними органами та бізнесом», – сказав Олександр Попов.

Він додав, що для координації роботи та сприянню розвитку підприємництва в структурі КМДА буде створено окремий департамент, яки опікуватиметься саме цими питаннями.

Також Олександр Попов доручив профільним службам протягом місяця провести аналіз взаємодії, проблем та пропозицій підприємців щодо покращення стосунків з правоохоронними і контролюючими органами. Результати цієї роботи будуть оприлюднені під час наступної спільної наради, що відбудеться рівно за місяць.

Comments