Олександр Попов: «Бюджетну справедливість щодо Києва має бути відновлено за підсумками 1-го кварталу 2013 року»

опубліковано 27 груд. 2012 р., 05:54 Столичний діловий портал
На першому засіданні новопризначений Кабінет Міністрів України серед іншого заслухав доповідь голови КМДА Олександра Попова щодо виплати заробітних плат у Києві.

Очільник держадміністрації прозвітував, що станом на 20 грудня заборгованості в Києві немає. Він також доповів міністрам про загрозу сталого функціонування міста, яка склалася внаслідок прийняття несправедливого державного бюджету на наступний рік. Олександр Попов закликав Прем’єр-міністра та весь склад Уряду переглянути заплановані показники фінансування Києва у наступному році, оскільки передбачених у держбюджеті грошей не вистачить навіть на зарплати лікарям, освітянам та працівникам комунального сектору, не кажучи вже про розвиток інфраструктури міста.

«Цього року дефіцит міського бюджету склав 1 мільярд 700 тисяч гривень. Цю цифру підтвердила перевірка Державної фінансової інспекції. Водночас, грошей передбачених у бюджеті наступного року, столиці вистачить лише до серпня. Коли Київ отримав контрольні цифри після затвердження бюджету країни, стало зрозуміло, що прихований дефіцит складає майже 4 мільярди гривень. А це ставить під загрозу перспективи стабільного фінансування бюджетної сфери та загрожує життєдіяльності міста», – наголосив Олександр Попов.

У відповідь на звернення голови КМДА Прем’єр міністр України Микола Азаров дав доручення першому Віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову та Міністру фінансів Юрію Колобову вивчити ситуацію, що склалася довкола міського бюджету столиці та підготувати пропозиції, аби вже за підсумками першого кварталу внести зміни до державного кошторису.

Нагадаємо, депутати Київської міської ради не ухвалили бюджет міста на 2013 рік, оскільки він не відповідає інтересам киян. Проект головного фінансового документа столиці Київрада прийняла до розгляду. Але принаймні перший квартал 2013 столиця житиме за принципом 1/12 від бюджету 2012.

Нагадаємо, у столиці відбулося широке обговорення державного бюджету 2013-го року, ініційоване головою КМДА Олександром Поповим. Близько 1,5 тисячі профспілкових лідерів бюджетної сфери Києва зібралися, аби обговорити шляхи подолання фінансової скрути. Так, за результатами обговорень, маючи спільну принципову позицію щодо захисту соціальних прав киян, громадськість і міська влада звернулися до Президента України Віктора Януковича, Кабміну та Верховної Ради з проханням розробити та затвердити зміни бюджету-2013. При цьому кияни вимагають збільшення фінансового ресурсу для забезпечення соціальних виплат працівникам бюджетної сфери та збільшення обсягу субвенції з держбюджету на компенсацію втрат за пільговий проїзд громадян.

Крім того, учасники громадського обговорення наполягають на зарахуванні до бюджету Києва податку на доходи фізичних осіб в повному обсязі та надання з бюджету столиці субвенції та додаткової дотації на виконання містом столичних функцій.

Тоді ж Олександр Попов заявив про намір вступити в переговори із новим Кабінетом Міністрів, як тільки його склад буде призначено.

Comments