Олег Шейко розповів про зміни, які чекають на підприємців після ухвалення Концепції програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014-2024 роки

опубліковано 2 вер. 2013 р., 00:19 Столичний діловий портал
Заступник Голови Держпідприємництва Олег Шейко надав коментар телеканалу «Business».
 

Так, дана Програма спрямована на прискорення розвитку малого та середнього підприємництва, насичення ринку послугами та товарами вітчизняного виробництва, поліпшення бізнес-клімату, збереження та створення робочих місць, формування сприятливих умов для взаємодії суб’єктів малого підприємництва та великих підприємств, а також підвищення соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством.

Заступник Голови в інтерв’ю зазначив, що у розробці Концепції, крім акценту на фінансову підтримку суб’єктів господарювання, Служба не меншу вагу приділила важливим питанням щодо навчання, розвитку інфраструктури, а також інформаційної підтримки підприємців.

Він також звернув увагу, що Концепція є базою для розробки Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014-2024 роки, що має бути внесена на розгляд Кабінету Міністрів України до 10 жовтня 2013 року.

«Зрозуміло, що Програма та Концепція майже поряд йдуть при розробці, але Концепція попереду. Тепер нам разом із підприємцями, Радою підприємців при Кабміні, у тому числі, разом з асоціаціями, подібними до «Фортеці», розглянемо, внесемо корективи до Програми, а далі будемо подавати на розгляд Уряду», – пояснив Олег Шейко.

«Загалом, найважчим питанням, зрозуміло, будуть кошти. Ми врахували проблеми, які були з питанням фінансування. На сьогоднішній день, Українським фондом підтримки підприємництва вже видано кредитів на суму більш ніж 6 млн. грн. із 10, які передбачено бюджетом. Ми можемо надати і перелік тих, хто отримав, і перелік тих, хто повертає, оскільки це повний контроль. Держпідприємництво безпосередньо не фінансує, у нас є інструмент – це Український фонд підтримки підприємництва, який проводить і оцінку проектів, і їх фінансування.

Конкурс бізнес-планів буде тривати до листопада місяця, щоб ті суб’єкти господарювання, які подадуть проекти та пройдуть конкурсний відбір, змогли отримати кошти в грудні. Повністю вся інформація - хто, скільки і на який термін може взяти кредит – знаходиться на сайтах нашої Служби та УФПП».

Наостанок Олег Шейко розповів про законодавчі зміни, яких чекають представники малого та середнього підприємництва: «Перша зміна – «мобільність» бізнесу (започаткування власної справи та її закриття), друга – контроль за втручанням державних органів у підприємницьку діяльність. Тут ми намагаємося бути на стороні бізнесу».

Comments