Нові умови реалізації інвестиційного процесу у Києві дозволять утричі скоротити процес їхнього проходження

опубліковано 24 жовт. 2012 р., 03:20 Столичний діловий портал
Задля ефективного залучення інвесторів до розбудови інфраструктури столиці необхідно удосконалити інвестиційний процес та змінити підхід до співпраці влади з інвесторами. Йдеться про спрощення бюрократичних процедур та скорочення їхньої кількості. Про це заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко під час засідання Комітету з економічних реформ.

Він зазначив, що чинний процес проходження інвестиційної пропозиції від її ініціювання до підписання інвестиційного договору при умові неухильного виконання усіма учасниками процесу регламентних термінів, складає більше 3 місяців, а з урахуванням об’єктивних та суб'єктивних чинників, що виникають у процесі підготовки та оформлення проекту – більше 6.

«На сьогоднішній день загальна процедура вимагає проведення як мінімум 4 засідань інвестиційної комісії щодо одного проекту з відповідним оформленням документів, а це – час 16 членів комісії (керівників структурних підрозділів КМДА та депутатів Київради), випуск 2 розпоряджень КМДА, збір більше 160 підписів, а також витрачання бюджетних коштів на розробку передпроектних пропозицій для формування умов конкурсу. Для удосконалення інвестиційної процедури пропонується передати технічні функції з проведення конкурсу Головному управлінню економіки та інвестицій, у тому числі щодо розкриття конкурсних пропозицій без проведення додаткового засідання Комісії та з забезпеченням відповідної публічності процедури», – сказав Руслан Крамаренко.

Але разом з тим принципові рішення – про оголошення конкурсу, затвердження умов конкурсу та переможця – залишаються у повноваженні Комісії. Як результат, оновлена процедура дозволить спростити інвестиційний процес удвічі та одночасно підвищити його ефективність.

«Це дасть можливість проведення замість 4 засідань Комісії – 2, випуску замість двох одного розпорядження КМДА, скорочення кількості підписів чиновників на документах удвічі та зменшення тривалості процедури до 2 місяців», – пояснив Руслан Крамаренко.

Він додав, що Головне управління економіки та інвестицій підготувало відповідний проект рішення Київради, у якому передбачено вищезазначену зміну функцій учасників інвестиційного процесу та прописано удосконалений інвестиційний процес.

Зазначений проект рішення буде опубліковано на офіційному сайті КМДА з метою отримання пропозицій до нього від громадськості.

Comments