Найбільше скарг до Експертно-апеляційної ради надіслали кияни, а Волинь – взагалі не скаржилася у 2012

опубліковано 27 груд. 2012 р., 06:06 Столичний діловий портал
Держпідприємництво підбило підсумки засідань Експертно-апеляційної ради за 2012 рік. У період з 5 липня 2012 року до 20 грудня відбулося 10 засідань Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві України. З початку роботи було розглянуто 407 скарг від підприємців.

З моменту створення Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві виконаний великий обсяг роботи. За півроку розглянуто скарги, що почали надходити з серпня 2011 року та дісталися Службі «у спадок» від попередніх відомств. Фактично, на кінець 2012 року ліквідована заборгованість по розгляду скарг. Запити розглядаються у 20-денний термін відповідно до Положення про Експертно-апеляційну раду.

Підсумки  показали, що задовільну відповідь на скарги отримали  60% підприємців.

Серед тих, хто отримав відмову, «перші» місця займають перевізники та аптекарі. Відповідно 46 та 58 підприємців було таки позбавлено ліцензії.

Голова Експертно-апеляційної ради Михайло Бродський неодноразово заявляв, що скарги за видами діяльності, від яких залежить безпека, життя і здоров’я людей, розглядаються особливо пильно: «На здоров’ї громадян заробляти не можна. Ліки – це не товар! Тут головні пацієнти. Тому, якщо перевіряючими органами виявлено продаж рецептурних ліків без рецепту або порушені умови їх зберігання, ліцензія беззаперечно анулюється». 

Щоправда, у роботі органів ліцензування також були виявлені порушення.  Здебільшого вони мають процедурний характер. Так, представниками перевіряючих органів допускаються невідповідності у актах, ліцензіат не повідомляється належним чином про перевірку. Так, на сайті відомства має бути попередня інформація про період перевірки суб’єкта господарювання. Підприємця безпосередньо мають письмово попередити про планову перевірку за 10 днів до її початку, він має отримати це повідомлення особисто. Крім того, часто проводились  позапланові перевірки без належних підстав. Члени Ради зауважували, що підстави для позапланових перевірок повинні бути чітко регламентовані нормами чинного законодавства, а акти мають складатися у спосіб, визначений законом. Позапланові перевірки можуть проводитися лише за тими питаннями, які викладено у зверненнях про порушення ліцензійних умов, тобто стали підставою для такої перевірки. Все інше - порушення законодавства та перевищення повноважень.

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський пояснив: «Якщо орган перевірки працював незаконно – його варто покарати, але якщо під час цієї перевірки у ліцензіата виявили серйозні порушення – він буде позбавлений ліцензії. А відсутність підприємця під час планової перевірки, або ж відмова її проводити – перша причина позбавити ліцензії». 

Найбільш скаржилися у 2012 році до Експертно-апеляційної ради підприємці - кияни – 77 скарг. А от із Волинської області не надійшло жодного прохання переглянути рішення ліцензійного органу щодо анулювання ліцензії.  

Результатами засідань Ради стала низка пропозицій:

- доповнити Ліцензійні умови вимогами щодо наявності вищої медичної освіти у власника/співвласника аптеки;

- доопрацювати норми складання актів за комплексними перевірками і звести їх в один документ;

- проводити навчання для регіональних представників органів ліцензування.

Окрім того, у зв’язку з чисельними зверненнями суб’єктів господарювання, Держпідприємництво здійснило експертизу спільного наказу МОЗ України та МВС України від 05.06.2000 № 124/345 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів». Було прийнято Рішення щодо скасуванням курсів для медпрацівників, які проводять передрейсові медогляди водіїв.

Перше засідання Експертно-апеляційної ради у новому році відбудеться 17 січня.

Comments