Міндоходів прогнозує зростання позицій України в рейтингу Paying Taxes-2014

опубліковано 19 квіт. 2013 р., 02:45 Столичний діловий портал   [ оновлено 19 квіт. 2013 р., 02:47 ]
У Міндоходів є об'єктивні причини прогнозувати зростання позицій України в рейтингу податкових систем Paying Taxes-2014, який щорічно публікує Світовий банк у рамках загального рейтингу Doing Business. Про це повідомив під час робочої зустрічі з представниками Світового банку Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

За словами Міністра, кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства, вже скоротилася до 300 годин (торік 490 годин) і наближається до середньосвітового показника (267 годин). Крім того, позитивним сигналом для інвесторів стало передбачене в Податковому кодексі зниження ставки з податку на прибуток до 19% і перехід від щоквартального до щорічного декларування з податку на прибуток.

«Якщо за показником «Оподаткування» позиції України в торішньому рейтингу Paying Taxes зросли на 18 пунктів, то за параметром «Міжнародна торгівля», на жаль, експерти Світового банку відзначили падіння позицій України протягом останніх 5 років. Ми маємо намір переломити цю тенденцію. У 2012 році були реалізовані заходи, які дозволяють нам говорити про спрощення здійснення митних процедур в Україні», - підкреслив Міністр.

Зокрема, впроваджено електронне декларування, завдяки чому кількість поданих в електронному вигляді митних декларацій зросла з 5% у березні 2012 року до 78% у березні поточного. Перехід до ризикоорієнтованої системи митних оглядів дозволив за рік скоротити їх кількість з 20% до 2%.

Загальна кількість дозвільних документів при митному оформленні зменшена до 34 (раніше 69 документів), нормативні терміни митного оформлення - до 4 годин (раніше 1 день і більше). Кількість обов'язкових документів, що подаються під час митного оформлення, скорочено до 3 при експорті та 4 при імпорті.

«Ми сприймаємо рейтинг Світового банку як об'єктивну, авторитетну оцінку роботи Міністерства з поліпшення умов ведення бізнесу в Україні. Крім того, це своєрідний барометр, на який орієнтується іноземний бізнес, вибираючи найбільш перспективні майданчики для розміщення бізнесу та інвестицій. Ми не маємо наміру зупинятися на досягнутому і продовжуємо працювати над спрощенням митних і податкових процедур», - підкреслив Міністр.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості щодо активізації діалогу та обміну інформацією між Міндоходів і Світовим банком у ході підготовки рейтингу Doing Business, у т.ч. у режимі проведення регулярних двосторонніх відеоконференцій між Києвом і Вашингтоном.

Нагадаємо, у рейтингу Doing Business-2014, який буде опублікований восени 2013 року, будуть зафіксовані показники України за параметрами «Оподаткування» і «Міжнародна торгівля» станом на кінець 2012 року. Таким чином, всі реформи, що проводяться в податковій і митній сфері в цьому році, отримають оцінку в рейтингу Paying Taxes-2015, який буде опублікований восени 2014 року. У Міністерстві доходів і зборів розроблено та затверджено план дій з підвищення показників України в рейтингу Світового банку за параметрами «Оподаткування» і «Міжнародна торгівля».
Comments