Микола Азаров закликав аграрний бізнес створювати робочі місця і підвищувати доходи селян

опубліковано 25 лип. 2012 р., 23:45 Столичний діловий портал   [ оновлено 25 лип. 2012 р., 23:46 ]

Розрив між умовами життя селянина та міського жителя необхідно ліквідувати, - наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.

«Не секрет, що стан сільської інфраструктури у рази гірший, ніж в містах. Разючий розрив умов життя змушує людей, і особливо молодь, залишати село», - зазначив Микола Азаров.

Як підкреслив Глава Уряду, в селі утворилися парадокси, які суперечать здоровому глузду: з одного боку безробіття, з іншого - брак робочих рук.

«Цей абсурд треба ліквідувати. Аграрний сектор зростає високими темпами. Це приваблива сфера для інвестицій», - заявив Микола Азаров. При цьому він додав, що обов’язковою вимогою Уряду до інвестицій у сільське господарство є створення робочих місць і підвищення доходів тих, хто працює на землі.

А зі свого боку Уряд підтримає ці інвестиції і податковою політикою, і покращенням соціальної інфраструктури, підвищенням комфорту життя на селі, запевнив Прем’єр-міністр.

За його словами, зараз в агропромисловому секторі реалізується 20 масштабних проектів із загальним обсягом інвестицій понад 8,5 млрд. грн. Водночас у результаті реалізації названих проектів буде створено всього 7 тис. нових робочих місць: «Тобто, на кожен мільйон гривень інвестицій припадає менше одного робочого місця. На мій погляд, це неправильно».

«Я доручаю Міністерству аграрної політики та продовольства, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики провести консультації з представниками аграрного бізнесу, науковцями, громадськими об’єднаннями щодо перспектив розвитку ринку праці в агропромисловому секторі економіки та розвитку соціальної сфери на селі», - заявив Микола Азаров.

Він наголосив, що сільське господарство потребує модернізації, впровадження новітніх технологій вирощування, переробки і зберігання, логістики і так далі. «Сільському господарству потрібні кваліфіковані робочі руки і кращі умови роботи та життя. І ми маємо ці питання вирішити», - заявив Прем’єр-міністр.

 Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Comments