Малий бізнес – надійний партнер у наповненні бюджету

опубліковано 16 квіт. 2013 р., 01:05 Столичний діловий портал   [ оновлено 16 квіт. 2013 р., 01:05 ]
У першому кварталі столичні представники малого підприємництва сплатили майже 2,6 мільярда гривень податків

За 3 місяці 2013 року 59,2 тисячі юридичних осіб – суб’єктів господарювання м. Києва, які згідно Господарського кодексу України визначені суб'єктами малого підприємництва, сплатили до бюджету 2 мільярди 569 мільйонів гривень податків.

Про це повідомила Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова.

«Незважаючи на те, що кількість столичних суб’єктів господарювання малого бізнесу порівняно невелика та складає трохи більше 14 відсотків від загальної кількості платників податків міста Києва, проте питома вага сплати податків та зборів є відчутною, оскільки близько 27 відсотків податкових надходжень сплачено у першому кварталі 2013 року саме представниками малого бізнесу», – зауважила керівник столичного податково відомства.

За словами Ірини Носачової, серед вказаних столичних суб’єктів малого підприємництва, найбільшу кількість складають представники сфери торгівлі та ремонту автомобілів, а саме близько 30 відсотків. Також, досить поширеними сферами діяльності столичного малого бізнесу є проведення операцій з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям – понад 13 відсотків працюють у цій галузі. Майже по 10 відсотків представників малого бізнесу працюють в будівництві та галузі освіти, а найменше працюють за напрямом виробництва електроенергії, газу та води, а також у сфері рибальства та рибництва.

Загалом у Києві малий бізнес приваблює дедалі більше інвестицій із закордону. Так, наразі понад 3,6 тисячі столичних платників податків, засновниками яких повністю або частково є іноземці, працюють у малому бізнесі. Найпривабливішою для себе сферою діяльності вказані суб’єкти господарювання вбачають торгівлю, в якій працюють понад 40 відсотків вказаних СГД.

До суб’єктів малого підприємництва (згідно критеріїв, визначених ст.55 Господарського кодексу України) віднесено юридичних осіб - суб'єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Comments