Майже 5 тисяч киян, які бажають придбати квартири за доступною ціною, мають право на компенсацію першого внеску з міського бюджету

опубліковано 11 жовт. 2012 р., 03:33 Столичний діловий портал
Для реалізації соціальних ініціатив Президента України, зокрема, щодо зменшення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, у Києві розроблені заходи, які дозволяють зробити доступне житло ще дешевшим. Так, голова КМДА Олександр Попов ініціював надання часткової компенсації з міського бюджету першого внеску на придбання доступного житла киянами. Крім того, зменшити вартість квадратного метра у новобудовах у перспективі допоможе безкоштовне виділення земельних ділянок під зведення доступного житла тим будівельним компаніям міста, які підпорядковуються київській громаді.

Загалом сьогодні у столиці на квартирній черзі перебуває близько 102 тисяч сімей, які давно очікують на житло. Понад 19 тисяч родин бажають придбати квартири за доступною ціною. З них майже 5 тисяч осіб – відповідають умовам рішення Київради, прийнятого 20 вересня 2012 року, та мають право отримати часткову компенсацію першого внеску на придбання квартири. Серед цих громадян: понад 2 862 працівники організацій та установ комунальної власності зі стажем не менше трьох років, а 2 066 осіб – зі стажем роботи десять і більше років.

Зазначимо, що часткова компенсація вартості житла надається на об’єкти, вартість будівництва 1 кв. метра яких не перевищує розрахункову вартість, встановлену для міста Києва у розмірі 7000 тис. грн. за 1 кв. м. загальної площі.

Відшкодувати частину першого внеску черговики квартирного обліку можуть після здійснення процедури вибору квартири, укладення договорів із забудовником, кредитною угодою з банком та укладенням договору часткової компенсації відсотків з Іпотечним центром ДФСУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Нагадаємо, що 20 вересня 2012 Київрада підтримала ініціативу голови КМДА Олександра Попова щодо часткової компенсації киянам з міського бюджету першого внеску на придбання доступного житла.

Так, було прийнято рішення «Про деякі заходи здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов у місті Києві». Цим рішенням визначено дві категорії осіб, які можуть претендувати на часткову компенсацію від міста першого внеску за квартиру. Киянам, які стоять на квартирній черзі не менше 3-х років і пропрацювали у бюджетній сфері від 3 до 10 років – відшкодовується не більше 10% вартості житла, а киянам, стаж роботи у бюджетній сфері яких перевищує 10 років і вони перебувають на квартирному обліку 5 і більше років, – не більше 20% вартості житла.

Наприклад, якщо квартира площею 58 кв. м. коштуватиме 406 тис. грн., то першій категорії киян місто відшкодує 40,6 тис. грн. (10% вартості), а другій категорії – 81,2 тис. грн. (20% вартості).

КМДА

Comments